Доктор економічних наук, професор кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції Житомирського національного агроекологічного університету Віталій Данкевич успішно пройшов наукове стажування в Інституті аграрного розвитку в Центральній та Східній Європі ім. Лейбніца (ІАМО, Німеччина).

Інститут аграрного розвитку є провідною науковою установою в Центральній та Східній Європі, яка займається дослідницькою роботою у сфері сільськогосподарського виробництва, земельних відносин і продовольчої безпеки, а також сприяє науковому обміну з країнами, що входять до сфери інтересів наукових досліджень ІАМО.

Стажування було частиною проєкту “UaAgriDialog”, який фінансується німецькою службою академічного обміну (DAAD) від Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Стажування  проходило з 1 жовтня по 30 листопада 2019 року. Дослідження проводилося за темою “Соціальні аспекти запровадження ринку землі в Україні”.

Обґрунтовано, що земельна реформа, яка наразі на завершальній стадії, може мати суттєвий вплив на соціально-економічну ситуацію на сільських територіях та на економіку вцілому. Можуть відбутися зміни у структурі власників, структурі виробництва та ефективності використання землі.

Фокус проведеного дослідження був сконцентрований на власниках паїв, в яких наразі зосереджено 27,7 млн га сільськогосподарських земель (45 % території країни). Саме від їх подальших дій в значній мірі залежатиме  яким буде ринок, як зміниться структура власників та виробництва, чи підвищиться ефективність використання сільськогосподарських земель, які будуть транзакції на ринку землі, як розвиватимуться сільські території.

Програма стажування передбачала 344 години лекцій, семінарів та практикумів і 248 годин – індивідуальної роботи.

Отриманий досвід буде впроваджуватися у науковий та освітній процес Житомирського національного агроекологічного університету.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету