У приміщенні Верховної Ради України 17 листопада відбулися урочисті заходи з нагоди святкування  Міжнародного Дня жіночого підприємництва (WED), організаторами якого виступили Міжнародна амбасада жінок-підприємців України, Європейська Асамблея жінок-депутатів, Всеукраїнське об’єднання жінок-депутатів, Асоціація міст України.

 

У рамках зібрання провели Міжнародну експертну дискусію “Сучасні перспективи розвитку жіночого підприємництва” за участю представників європейських інституцій, жінок – депутатів Верховної Ради України, відомих жінок підприємців, а також – нагородження переможців конкурсу “Кращі ініціативи жінок України для економічного розвитку місцевих громад” у номінаціях:

  • найкраща жіноча ініціатива у категорії «Підприємництво»;
  • найкраща жіноча ініціатива у категорії «Врядування»;
  • найкраща жіноча ініціатива у категорії «Громадська діяльність»;
  • найкраща жіноча ініціатива у категорії «Наукова діяльність»;
  • найкраща жіноча ініціатива у категорії «Нова Україна».

Автори 5 найкращих жіночих ініціатив  нагороджені тижневою навчальною поїздкою до Європейського Парламенту. Також спеціальні відзнаки отримали переможці за 2 і 3 місце в кожній номінації.

Зокрема, у номінації «Найкраща жіноча ініціатива у категорії «Наукова діяльність» перемогла кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри ґрунтознавства і землеробства Житомирського національного агроекологічного університету Наталія Цуман. Їй вручили відповідну відзнаку та диплом.

«Наша головна мета – збудувати мережу жінок-підприємців України, яка ефективно співпрацюватиме з Європою, Америкою, країнами Сходу і Азії, підтримати їх в реалізації власних задумів та ідей, надихати жінок до підприємницької діяльності, показувати приклад можливостей через досвід підприємництва членів Амбасади. Ми працюємо для того, щоб допомогти жінкам стати активними учасниками економіки, ініціювати стартапи, популяризувати спільноту по всьому світу. Ми прагнемо створити новий образ української жінки-підприємниці, який би займав рівні позиції у світовій бізнес-спільноті, мав переконливе підґрунтя для рівних прав у бізнесі з чоловіками», – переконана Почесний Президент Міжнародної Амбасади жінок-підприємців України Вероніка Марчук.

День жіночого підприємництва (Women’s Entrepreneurship Day – WED) – це глобальна ініціатива, спрямована на підтримку і розширення прав і можливостей жінок-підприємців в усьому світі. Засновано це свято 19 листопада 2014 року в Організації Об’єднаних Націй, в Нью-Йорку. Під егідою ООН, завдяки Амбассадоркам WED, цей день водночас відзначатиметься у 144 країнах, 110 університетах та коледжах по всьому світу, об’єднуючи понад 1,4 мільйона учасниць та учасників. 19 листопада 2016 року в Україні вперше відзначили Міжнародний День Жінчого Підприємництва.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання