У прямому ефірі  на телеканалі  СК1  11 квітня обговорювали  екологічну проблему Житомирщини – спалювання сухої трави.

Цьогоріч у регіоні вже зафіксовано рекордну кількість пожеж – майже 800 загорянь трави. А це  у шестеро більше, ніж торік. Разом із торішньою травою вогонь знищує ліси, оселі і навіть забирає людські життя. Які причини великої кількості загорянь? Як карають і чи карають взагалі паліїв? Як шкодить  здоров'ю дим від спалювання сухостою, листя та сміття? Яка альтернатива спалювання органічного непотребу?

На ці питання у студії відповідали Олег Шахрай  – заступник начальника УДСНС у Житомирській області, Руслан Карчевський  – директор ДП “Житомирське лісове господарство”, завідувач кафедри загальної екології Житомирського національного агроекологічного університету Володимир Дубовий.

Розмову вели щодо пошуків нових способів і методів переконання населення відносно заборони спалювання сухої трави.

На перший погляд, «чисте» прибирання території обертається великою шкодою для природи, адже знищуються складові компоненти родючості грунту, місця гніздування птахів  і ускладнюється якість атмосферного повітря.