На території Житомирського лісгоспу проводилися дослідження осередків всихання соснових насаджень.

Цим займалися доцент кафедри експлуатації лісових ресурсів Житомирського національного агроекологічного університету Олена Андреєва, доцент кафедри таксації лісу та лісовпорядкування Анатолій Вишневський та доцент кафедри аграрних технологій та лісового господарства Чернігівського національного технологічного університету Олександр Корма за участю інженера з охорони та захисту лісу лісгоспу Наталії Боримської.

Лісівники разом з науковцями проводили дослідження на  ділянках, які потребують здійснення санітарно-оздоровчих заходів.

Дослідження проводилося в лісових масивах Станишівського та Левківського лісництв, де було зроблено обстеження осередків короїдного всихання соснових насаджень віком 40 років і старше. У кожному із осередків було відібрано зразки деревини із трьох модельних дерев, а саме: сухостій поточного року, живе дерево з ознаками ураження короїдом та дерево, взяте на межі осередку без видимих ознак ураження короїдом, але яке теоретично може мати початкову стадію ураження.

Зразки деревини виконавці досліджень брали з трьох частин стовбура дерева – зона з тонкою, перехідною та грубою корою та будуть досліджуватись на виявлення шкідників верхівкового короїду і комплексу супутніх стовбурових шкідників та захворювань.

Нагадаємо, що питання всихання насаджень сосни та проведення наукових досліджень, задля вирішення проблеми, ректор ЖНАЕУ Олег Скидан обговорював нещодавно під час зустрічі із представниками Університету штату Пенсильванія та Університету Вермонта (США).

Крім цього, на базі Житомирського агроуніверситету проягом 23–25 травня проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Лісове господарство», учасниками якого стали 27  студентів із 9 навчальних закладів.

Житомирський національний агроекологічний університет