Доктор економічних наук, професор Поліського національного університету, експерт із земельних питань Віталій Данкевич  у студії  телеканалу «Суспільне Житомир» відповідав на запитання про  те, як  вплинули пандемія та карантин на агросектор.

«Із поширенням вірусу та зростанням числа хворих, а також в умовах запровадження карантинних заходів глобальна логістична система на всіх рівнях піддалася безлічі навантажень,  – зауважив Данкевич. –  Це вплинуло і на вітчизняний аграрний сектор, адже ми імпортуємо значну кількість насіння, засобів захисту рослин, сільськогосподарської техніки та комплектуючих.  Наразі на світових ринках спостерігається падіння обсягів збуту сільськогосподарської продукції, що негативно впливає на доходи вітчизняних товаровиробників та надходження до бюджету. Нині постає проблема у виробництві овочевої продукції, де велика частина витрат робочої сили. Запровадження карантинних заходів призвело до нестачі фінансових та матеріально-технічних ресурсів у аграріїв для своєчасного проведення весняно-польових робіт. Витрати аграріїв збільшилися внаслідок зростання вартості ресурсів та послуг в умовах скорочення їх пропозиції та девальвації національної валюти. Найбільших втрат зазнали сільські домогосподарства та фермери, які постачають продукцію (молоко, молочні продукти, овочі, фрукти) на міські ринки. Структура внутрішнього ринку вже змінилася зараз і зміниться ще більше. Навіть за найоптимістичнішого сценарію, при якому вдасться подолати епідемію коронавірусу найближчим часом, нам не вдасться швидко збалансувати рівень доходів населення».

Нагадаємо, що соціологічна служба Поліського національного університету   у березні проводила дослідження "Оцінка рівня соціальної безпеки в умовах поширення коронавірусної інфекції (COVID-19)", з результатами якого можна ознайомитися за посиланням.

Пресслужба Поліського національного університету