На початку року  Житомирський національний агроекологічний університет  підписав угоду із   Асоціацією «Ноосфера», а вже 28 листопада в рамках співпраці у навчальному закладі урочисто відкрили   «Noosphere Engineering School». 

 

З цієї нагоди до ЖНАЕУ завітали голова Асоціації «Ноосфера» Михайло Рябоконь, міський голова Житомира Сергій Сухомлин, перший заступник голови ОДА Володимир Федоренко, голова Житомирської облради Володимир Ширма, депутати обласної ради, інші.

Наразі в Україні таких сучасних лабораторій  від «Ноосфери» лише сім у п’яти – Київ, Рівне, Дніпро, Черкаси та Житомир.

Михайло Рябоконь відзначив, що поява щколи в агроуніверситеті – це по-справжньому важлива і яскрава подія в житті міста й регіону.  Її відкриттю передувало півроку активної роботи, розробка і реалізація успішних проєктів. Переконаний, що ідея створення при університетах інжинірингових шкіл – обов’язково повинна мати продовження.

«Ми познайомилися з мером прекрасного міста Житомир, з ректором прекрасного університету, які сказали: «А давайте зробимо!». По суті, без таких драйвових людей, які хочуть щось змінити, важко приходити в нову локацію. Ми навіть на перших з 7 локацій важко переборювали розуміння ректорів старого ґарту про те, що це дійсно нове, що це дійсно буде працювати. І вже навіть є готові продукти. Наприклад, додаток «Моя поліція», який працює по всій Україні. На 15 грудня заплановано запуск в місті Київ як фінальний етап. Сьогодні це програма, яку використовує Національна поліція України. А виріс проєкт зі студентського. Тобто, на базі Інжинірингової школи був створений повноцінний продукт для поліції України. І це не єдиний приклад. Є військові продукти, продукти для міжнародної авіаційної федерації. Наприклад, платформа для чемпіонатів світу та чемпіонатів Європи з різних видів повітряного спорту. Все це теж зроблено на базі Інжинірингової школі й імплементовано в європейську організацію, яка існує з 1905 року. Ми показуємо успішні історії, коли наші студенти можуть робити дуже якісні продукти. І ось це все має народжувати малий і середній бізнес в Україні», – розповідає голова правління ГО «Асоціація Noosphere» Михайло Рябоконь.

«Noosphere Engineering School» – це спільний проєкт компанії «Noosphere» і провідних університетів України, пов'язаний із розвитком IT-сфери та інноваційних технологій. У рамках проєкту топ-менеджери «Ноосфери» діляться зі студентами  знаннями і практичним досвідом, а  викладачі та  професори  закладів вищої освіти – науковими, емпіричними, теоретичними рішеннями. Такий синтез теорії і практики дозволяє створити і реалізувати інноваційні ідеї. Це центр досліджень і проєктів, синергія   експертів, студентів  та ентузіастів, каталізатор  провідних інновацій на  стику науки і бізнесу. Діяльність школи    пов'язана з розвитком інтернет-технологій, обробкою супутникової інформації, розробкою нових технологічних рішень для всієї України та світу тощо. 

«Noosphere engineering school» – можливість для студентів втілювати свої ідеї, напрацювання та розробляти їх до кінцевого продукту. Саме тут молодь може творити майбутнє», – сказав Володимир Федоренко.

«У цій школі студенти та дослідники університету  разом з інженерами-практиками працюватимуть над ІТ-проєктами, обробкою даних та розвитком технологій. Зараз університет розвиває сферу космічної діяльності. Створено космічний кластер. Тому відкриття такої інжинірингової школи, де будуть розвиватись інтернет-технології, розроблюватимуться  нові технологічні рішення, є надзвичайно важливою  та позитивною подією «,– зазначив Володимир Ширма.  

 У лабораторії є три кімнати, кожна з яких має своє функціональне навантаження:

  • конференцзала – для проведення воркшопів, семінарів, лекцій, зустрічей, обговорень, трансляцій, забезпечена мультимедійними засобами і зручними меблями;

  • кімната для обміну досвідом;
  • лабораторія з потужними комп’ютерами,  частина з яких обладнана двомоніторною системою, дві паяльні станції тощо.

Також у лабораторії є 3D-принтер, який ще в березня під час  «PolissiaTechFest» подарував міський голова Сергій Сухомлин. 

«У січні  ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан та голова Асоціації «Noosphere» Михайло Рябоконь  підписали угоду про  створення в місті інжинірингової школи, а сьогодні я перебуваю на її офіційному відкритті. Формально лабораторія діє вже кілька місяців і за цей час тут встигли розробити кілька цікавих проєктів. Ми  мали змогу з ними ознайомитися. Дуже круто, що Житомир долучився до цього процесу. Це класна можливість для студентів отримати практичний досвід і знання від топ-менеджерів «Noosphere». Це дає дітям, студентам, нашим школярам можливості працювати на найкращому обладнанні, можливості працювати на потужних комп’ютерах, можливості отримувати консультацію від кандидатів та докторів наук і реалізувати проєкти, які вони хочуть. Вони багато мріють, і іноді їх мрії на прикладі таких інжинірингових шкіл потім перетворюються в продукт, який виходить на світовий рівень. В дітей з’являється можливість і зацікавленість в науці, бо не все викладач може показати на картах, на дошці. Дітям потрібно зробити щось руками і побачити шлях від ідеї до реалізації», – додав Сергій Сухомлин під час заходу.

Керівник лабораторії інжинірингової школи «Noosphere» у ЖНАЕУ Катерина Молодецька розповіла, що в центрі досліджень зможуть працювати не лише студенти агроекологічного університету, але й всі хто, має бажання реалізовувати свої новітні ідеї та бути дотичним до творення майбутнього. Це студенти з інших університетів міста, школярі.  

За її словами, команда школи вже створила  і презентувала кілька проєктів, серед яких – унікальна інтерактивна пісочниця GalaSAND,  призначена для вивчення і демонстрації дітям Сонячної системи, споруди з планет, формування їх ландшафтів з урахуванням особливостей поверхні. Крім того, розробка оснащена інтерактивної консоллю для ігор, а також передавати тактильні відчуття за допомогою температури піску.

У рамках хакатону "Метеокомплект"  від  «NoosphereEngineeringSchool»  студент факультету інженерії та енергетики ЖНАЕУ Андрій Кондратюк  представив проєкт «Метеорологічний комплекс для системи керування вогнем артилерійських підрозділів «ArtOs». Відмінністю поданого проєктного рішення стала можливість його застосування не тільки для потреб Збройних Сил України, але й для метеорологічного контролю в сільському господарстві.  

Під час регіонального ІТ-конкурсу «Золотий байт»  команда лабораторії інжинірингової школи ЖНАЕУ з інтерактивною пісочницею  здобула перемогу в номінації «Startup Сhallenge».

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання