До Державної екологічної інспекції Поліського округу 21 січня звернулись небайдужі громадяни, які повідомили, що на території Комунальної установи «Обласного медичного центру вертебрології і реабілітації» Житомирської обласної ради бачили поранену рись.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу відреагували негайно і спільно з працівниками Центру захисту тварин м. Житомира виїхали ловити червонокнижну тварину.

У тварини було пошкодження правої передньої кінцівки. Рись доставили до  фахівців   факультету ветеринарної медицини  Житомирського національного агроекологічного університету, які надали кваліфіковану допомогу, а також дійшли до висновку, що   тварина довгий час утримувалася в домашніх умовах, мала малорухливий спосіб життя, тому пристосуватися до існування у природних умовах їй буде важко.

Керівництво Державної екологічної інспекції Поліського округу вирішили питання щодо розміщення даної тварини в Рівненському зоопарку. Після нетривалого відпочинку, рись буде доставлено в зоопарк.

Нагадуємо, що за незаконне утримання диких та червонокнижних тварин передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. За даними обліків мисливських тварин на території Житомирської області нараховується 34 особини рисі.