Житомирський національний агроекологічний університет (з березня 2020 року – Поліський національний університет) з 2020 року розпочинає навчання студентів за унікальною і єдиною в Україні освітньою програмою «Захист здоров’я рослин».

Скористатися можливістю навчатися за новою спеціальністю абітурієнти зможуть вже під час цієї вступної кампанії.

«У новому статусі Поліського національного університету ми ще більше нарощуємо темпи розвитку, збільшуємо кількість спеціальностей, покращуємо рівень та умови підготовки фахівців, –  говорить ректор Олег Скидан. – Ми були і залишаємося одним із найбільших навчальних закладів у регіоні, забезпечуючи кадрами передові компанії, підприємства та установи Полісся. Пишаємося нашими випускниками і вже чекаємо зустрічі із молоддю, яка вирішить обрати наш університет у 2020 році. Попри ситуацію в країні, освітній та науковий процес у стінах  університету триває,  паралельно готуємося до вступної компанії і як завжди відкриті до нових знайомств й спільних звершень».

«Організація Об’єднаних Націй (ООН) проголосила 2020 Міжнародним роком охорони здоров’я рослин. Цей рік має привернути загальну світову увагу до того, як охорона здоров’я рослин сприяє охороні навколишнього середовища і економічному розвитку. Гасло компанії – «Охороняти рослини, охороняти життя», – відзначають в Поліському університеті і додають, що активно працювали в цьому напрямку й раніше, втім, із появою нової спеціальності відкривається низка перспектив як для самого закладу, так і для здобувачів освіти.

Навчання за освітньою програмою «Захист здоров’я рослин» передбачає підготовку фахівців, які професійно вміють:

• формувати сталі природні, урболандшафтні та культурні фітоценози (рослинні угруповання) та забезпечувати їх здоров’я;
  • забезпечувати ефективний менеджмент шкідливої та корисної біоти фітоценозів;
    • проводити технічний та інформаційний сервіс виробництва органічної фітопродукції, створювати естетично-оздоровчі фітокомпозиції;
  • здійснювати гармонізацію природоохоронних, економічних та бізнесових аспектів виробництва безпечної фітопродукції;
  • організовувати виробництво, переробку та реалізацію якісної фітопродукції для здорового харчування (новітній напрям в Україні – Трофологія).

У Поліському національному університеті розповідають про наявність унікальної інфраструктури, на базі якої проходитиме практична підготовка студентів. Зокрема, мова йде про Ботанічний сад, дослідне поле,  сертифіковану вимірювальну лабораторію, сучасний освітньо-науковий простір «Екоцентр», власне тепличне господарство. Водночас, передбачена участь студентів у проєктах і заходах екологічного напрямку, співпраця  із вітчизняними та міжнародними партнерами, проходження закордонної практики і стажування.

Одержані під час навчання компетентності дають можливість подальшого працевлаштування за наступними професіями та у таких сферах:

• менеджер-консультант представництв провідних маркетингових фірм, які діють на аграрному ринку країни;
  • кредитний та страховий агент із захисту здоров'я рослин;
  • консультант-експерт з питань охорони здоров'я рослин;
  • фахівець із фітодизайну, створення естетично-оздоровчих фітокомозицій та сталих урбофітоценозів;
  • спеціаліст із захисту здоров’я рослин за органічного виробництва фіто продукції;
  • митниці (інспектор з карантину рослин); природоохоронні служби, зеленбуди, національні парки, ботанічні сади;
  • державні та приватні структури, що мають відношення до рослин, фітоценозів, виробництва їх продукції, переробки, зберігання та використання в різних галузях, особливо для здорового харчування;
  • науково-дослідні установи аграрного, біологічного та екологічного спрямування.

Детальну інформацію про нову освітню програму  «Захист здоров’я рослин» можна отримати за телефоном   (097) 400 78 03, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Більше про умови, правила вступної кампанії-2020 і спеціальності у Поліському національному університеті – шукайте у розділі «Вступнику» на офіційному сайті.

Пресслужба Поліського національного університету