У  рамках ініціативи ПМГ ПРООН/ГЕФ «Центр енергоефективності – платформа місцевого сталого розвитку” проекту Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду «Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО»  8 червня   відбувся візит в м. Івано-Франківськ.

 Делегація представників Житомирського національного агроекологічного університету, ГО «Школа Екосервісу», Мережі «Зелена Житомирщина» зустрілася з представниками Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу.

Мета зустрічі – обмін  досвідом з питань енергозбереження та енергоефективності, наукових розробок та досліджень в даному напрямку, методів підвищення рівня знань молоді.

Програма зустрічі включала виставку, презентації учасників, обговорення проблем в напрямку енергорозвитку та енергозбереження, відвідування наукового містечка «Нова енергія», екскурсії, перегляд TESLA ENERGY SHOW, ознайомлення з інноваційним обладнанням лабораторій кафедри технічної діагностики та моніторингу.

Райтер Петро Миколайович, доктор технічних наук, професор кафедри технічної діагностики та моніторингу та Андрій Яворівський, доцент, кандидат технічних наук ІФНТУНГ, висвітлили основні напрямки наукової діяльності університету з енергозбереження та енергоефективності. Петро Миколайович представив інноваційно-виставковий комплекс, що функціонує в межах навчального закладу, де було продемонстровано загадкові та містичні винаходи Ніколи Тесли у вигляді шоу, проведена екскурсія по території університету, де встановлені сонячні батареї для зарядження гаджетів у місцях відпочинку студентів, огляд сонячних колекторів, які забезпечують функціонування басейного комплексу.

Екскурсію науковим музеєм провів Сергій Максимюк, аспірант кафедри технічної діагностики та моніторингу ІФНТУНГ, який ознайомив із законами фізики, властивостями тіл та перетворенням енергії, віртуальним світом, де всі учасники вмить могли перенестись у будь-яку точку галактики (http://newenergy.if.ua/3D-tour.html). 

Координатор проекту ПМГ ПРООН/ГЕФ«Центр енергоефективності – платформа місцевого сталого розвитку», викладач ЖНАЕУ Сергій Журавель представив науковцям Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу результати проекту, висвітлив мету і завдання створеного в рамках проекту Центру енергоефективності в м. Житомир, а також роль сталого розвитку на Житомирщині та досвіду запровадження інтерактивних інструментів з поширення обізнаності у сфері енергоефективності та зміни клімату, кращі практики проектів з енергоефективності у малих містах, селищах та ОТГ, їх підготовка та практичний досвід.

Декан факультету інженерії та енергетики Житомирського національного агроекологічного університету Ярослав Ярош визначив основні напрямки діяльності  закладу вищої освіти та звернув особливу увагу на впровадження альтернативних джерел енергії, методів економії енергії, наукові розробки в напрямку енергоефективності та енергозбереження.

Викладач ЖНАЕУ Наталія Цуман  поділилася досвідом співпраці та розвитку партнерств між організаціями громадянського суспільства, науковцями  агроуніверситету, залучення досвіду та обмін практиками Школи Екосерсвісу.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету


 PIКК 

web прийом до аспірантури

 PIКК

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання