Доктор економічних наук, професор кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції Поліського національного університету Віталій Данкевич представив свої наукові дослідження на «IAMO FORUM-2020» в Інституті аграрного розвитку в Центральній та Східній Європі ім. Лейбніца (ІАМО, Німеччина), який проходив з 24 по 26 червня.

Основний акцент  заходу був спрямований на цифрові технології, які наразі трансформують сільськогосподарську та продовольчу систему не лише в ЄС, а й по всій Євразії, створюючи нові можливості для більш ефективних, конкурентоспроможних та стійких ланцюгів взаємовідносин між виробниками продовольства.

«Перший день форуму   був присвячений останнім цифровим розробкам та їх впливу на ринки сільського господарства та продовольчу систему, – розповідає Данкевич. –  На другий день  обговорювалися переваги та проблеми впровадження нових технологій з точки зору бізнесу. На третій день  заходу відбулася панельна дискусія, до якої приєдналися спікери з провідних наукових установ Європи, Азії та Китаю, громадських організацій та агробізнесу для обговорення можливих шляхів та стратегій досягнення всебічної цифрової трансформації агропродовольчого сектору».

Зокрема, викладач Поліського національного університету представив власні наукові напрацювання  про “Використання цифрових методів та інструментів для моніторингу сільськогосподарських земель”, окреслив перспективи використання земельних ресурсів в Україні в умовах запровадження ринкового обігу сільськогосподарських земель з 2021 року.

Нагадаємо, що нещодавно ректор Поліського національного агроекологічного університету Олег Скидан оприлюднив  заключну частину результатів аналітичного дослідження, що відображають ставлення населення до запровадження ринкового обігу сільськогосподарських земель та можливі наслідки даних змін для сільських територій та продовольчої безпеки держави.

Пресслужба Поліського національного університету