17 жовтня делегація університету у складі ректора Скидана О.В., проректора з науково-педагогічної роботи, соціального та гуманітарного розвитку Мартинчука І.В., завідувача кафедри Бродського Ю.Б. та доцента Топольницького П.П. прийняла участь в семінарі «Основні напрями діяльності Національного центру у використанні космічних технологій в інтересах Причорноморського регіону». 

 

Семінар проводився в Одеському національному університеті (ОНУ) імені І.І. Мечникова, де були присутні представники Державного космічного агентства України, Національного центру управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ), Центру прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля, Головного центру спеціального контролю, вчені, які працюють в космічній галузі України, представники ВНЗ та адміністрації міста Одеси. На семінарі обговорювались питання впровадження космічних технологій в діяльність Причорноморського регіону України та взаємодії центрів університетів (ЖНАЕУ та ОНУ) з НЦУВКЗ в рамках освітніх, наукових, соціальних, культурних, економічних та екологічних програм. Були окреслені завдання регіональному космічному Центру «Причорномор’я», якій створюється на базі Одеського національного університеті імені І.І. Мечникова за ініціативою начальника НЦУВКЗ Присяжного В.І. 

Представники ЖНАЕУ поділились досвідом створення першого регіонального центру «Полісся» з метою впровадження космічних технологій в діяльність північного регіону України.

Під час проведення семінару також розглядались питання подальшої взаємодії майбутніх філій НЦУВКЗ південного (м. Одеса), східного (м. Харків) та західного (м. Львів) регіонів України з урахуванням досвіду створення та розбудови Регіонального космічного центру «Полісся» північного регіону на базі Житомирського національного агроекологічного університету.

Корисні посилання