У Житомирському національному агроекологічному університеті 25 травня відбулась VI Міжнародна науково-практична конференція «Органічне виробництво і продовольча безпека», яка зібрала більше двохсот учасників з України, Німеччини, Литви та Республіки Білорусь.

Ідея органічного виробництва запроваджується в багатьох регіонах України і поступово набуває поширення на Поліссі. Все більше людей починають звертати увагу не лише на ціну, а і на якісні показники продуктів харчування. Споживачі готові платити більше за безпечну продукцію, адже традиційне ведення сільського господарства передбачає використання значної кількості хімічних препаратів, що негативно впливають на довкілля та здоров’я людини.

Важливість та актуальність процесу органічного виробництва, виготовлення екологічних продуктів та дієвий маркетинг продукції обговорили учасники науково-практичної конференції в агроуніверситеті.

Відкриваючи захід, проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку  ЖНАЕУ  Людмила Романчук відзначила, що конференція проходить вже вшосте і щоразу все в більших масштабах. Її мета –  ознайомлення з результатами наукових досліджень, практичним досвідом та обмін думками щодо вирішення актуальних проблем розвитку органічного виробництва.  Також вона нагадала, що Житомирський національний агроекологічний університет є партнером німецько-українського проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства», на базі  навального закладу функціонує  Поліський центр органічного виробництва «Полісся Органік», розроблено та впроваджено у навчальний процес курс «Органічне виробництво».

На дослідному полі  ЖНАЕУ  розпочато активну фазу реалізації міжнародного науково-дослідного проекту з вирощування органічного сорго. Зокрема,  кілька тижнів тому Людмила Романчук, представники Української асоціації молодих фермерів   та датський інвестор дали старт проекту, провівши посів різних сортів сорго за органічною технологією вирощування, а на базі кафедри захисту рослин  відбулася закладка лабораторного досліду з визначення фітосанітарної експертизи посівного матеріалу. Все це є  частиною комплексної роботи  аграрного закладу освіти у напрямку розвитку органічного виробництва на теренах регіону та країни загалом із залученням закордонного досвіду та кращих напрацювань вітчизняних й іноземних науковців та практиків.

З привітальним словом у рамках конференції  також виступили начальник управління агропромислового розвитку Житомирської ОДА Руслан Кирилюк, керівник Німецько-українського проекту "Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства"  Йоахім Ленц, проректор з наукової роботи Дрезденського університету  Кнут Шмідке, радник Стратегічної групи радників з підтримки реформ при Кабінеті Міністрів України  Александер Шкурла.

Від імені голови Житомирської ОДА  до присутніх звернувся начальник управління агропромислового розвитку Руслан Кирилюк.

 «Сьогодні Житомирщина активно розвиває органічне виробництво – 13 агропідприємств області займаються виготовленням органічної продукції. Це не тільки сприяє покращенню стану здоров’я жителів, а й дозволяє раціонально використовувати природні ресурси. ОДА підтримує виробників органічної продукції та допомагає їм проходити сертифікацію. Розвиток органічного виробництва є одним із пріоритетних і перспективних напрямків, тому в області є всі шанси вийти на лідерські позиції у цій сфері», – зазначив Кирилюк.

До ЖНАЕУ завітали представники Університету Александраса Стульгинскиса (Литва) Роландас Домейка (декан Факультету Інженерії сільського господарства) та Йонас Чесна (продекан Факультету Інженерії сільського господарства», які презентували основні напрями наукової діяльності університету. З представниками Університету Александраса Стульгинскиса та Житомирським національним агроекологічним університетом було підписано договір про наукове співробітництво.

Загалом учасники конференції дискутували за такими напрямами:

 • Проблеми та перспективи розвитку органічного виробництва;
 • Роль органічного виробництва у формуванні продовольчої безпеки;
 • Органічні технології виробництва в агрономії;
 • Особливості виробництва органічної тваринницької продукції;
 • Маркетинг органічної продукції;
 • Роль системи вищої освіти у підготовці фахівців з органічного виробництва.

У рамках конференції Елізабет Рюег та Йоахім Ленц презентували попередні результати проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства» щодо процесів органічного виробництва, аспектів переробки, збуту, контролю та сертифікації.

Елізабет Рюег наголосила, що в Україні їм вдалося знайти надійних партнерів – Житомирський національний агроекологічний університет, а сам проект передбачає три рівні – робота з виробниками, навчальними закладами та представниками влади різного рівня, включаючи профільні Міністерства. За її словами, Україна має переваги щодо розвитку органічного виробництва – великі площі (для вирощування продукції та облаштування підприємств з їх переробки), якість (сертифікація та контроль)  та близькість до Європи (ринки збуту). Наразі готується низка законодавчих проектів для стимулювання, підтримки  та регулювання органічного виробництва в країні.

Йоахім Ленц, який надалі не буде керівником проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства», а лише працюватиме експертом, подякував керівництву ЖНАЕУ та іншим партнерам й висловив сподівання, що й надалі вестиметься така активна робота.

Під час пленарного засідання відбулись виступи на теми:

 • «Досвід проведення тренінгів по законодавству в сфері органічного виробництва для представників державних органів влади України», Олександр Лисенков (керівник тренінгу по законодавству в системі органічного сільськогосподарського виробництва);
 • «Перспективи розвитку системи освіти в галузі органічного сільського господарства», Василь Шукалович (к. е. н., доцент кафедри аналізу і статистики ім. І. В. Поповича ЖНАЕУ, інспектор сертифікаційного органу Органік Стандарт);
 • «Деякі аспекти диверсифікації виробничої діяльності органічного аграрного підприємства», Савелій Кухарець (д. т. н., доцент, завідувач кафедри механіки та інженерії агроекосистем ЖНАЕУ);
 • «Постбіотик для органічного вирощування птиці», Марія Кучерук (к. в. н., докторант  кафедри гігієни тварин та санітарії імені професора А. К. Скороходька НУБіП України); інші.
 • інші.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання