У Житомирському національному агроекологічному університеті 5 грудня провели традиційний захід  – «Вечір спортивної слави», під час якого розповіли про здобутки і підсумки виступів спортсменів навчального закладу, вручили  нагороди кращим – переможцям ХХІV Спартакіади, Спартакіади першокурсників і Спартакіади «Здоров’я». До слова, Спартакіади започаткували  у аграрному закладі освіти рівно 25 років тому.

«За ці роки у змаганнях взяли участь тисячі студентів нашого університету. Більше як  50 студентів стали майстрами спорту, а 14 – майстрами спорту міжнародного класу. Наші студенти були членами  збірних команд України, виборювали звання призерів та чемпіонів Європи, світу, неодноразово брали участь у Всесвітніх Універсіадах та Олімпійських іграх. Зокрема,  Юлія Єлістратова – чемпіонка Європи з триатлону, володарка Кубків світу, учасниця трьох Олімпіад, Олена Кумечко – чемпіонка світу з боротьби самбо, неодноразова призерка чемпіонатів Європи та світу, Тарас Панчук – чемпіон світу з гирьового спорту, Анна Корягіна – чемпіонка світу та Європи з карате, Олексій Рачковський – переможець Кубку Європи з легкої атлетики, рекордсмен України в бігу на 400 м та багато інших. Вже у цьому році трьом студентам присвоєно почесне звання «Майстра спорту»: греко-римська боротьба, Адам Калаєв – факультет економіки та менеджменту, кікбоксинг, Єгор Фролов – агрономічний факультет, гирьовий спорт, Микола Мосійчук – технологічний факультет», – поділився проректор з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку ЖНАЕУ Іван Мартинчук.

У рамках «Вечора спортивної слави»  грамотами та цінними подарунками були відзначені кращі спортсмени Житомирського національного агроекологічного університету за досягнуті значні успіхи у всеукраїнських  та міжнародних змаганнях і виявлені при цьому високі морально-вольові якості, а також за успішне навчання та поєднання його з активною громадською роботою:

 -  чемпіонка світу  2019 року серед ветеранів у складі збірної команди України – Тетяна Володимирівна Курилло, старший викладач кафедри фізичного виховання;

 - чемпіон України з паракарате, призер міжнародного турніру в Угорщині – Данило Зелінський, факультет екології і права;

 - чемпіонка Європи 2019 року з волейболу сидячи – Анастасія Філон, факультет екології і права;

 -  бронзовий призер чемпіонату світу, бронзовий призер Кубку світу, переможець Кубку Європи з кікбоксингу, майстер спорту міжнародного класу  – Єгор Фролов, агрономічний факультет;

 -  володар Кубку світу з рукопашного бою – Іван Тимчишин, факультет екології і права;

 - неодноразова чемпіонка та призерка України з естафетного бігу – Василина Домбровська, факультет ветеринарної медицини;

 - чемпіон України з гирьового спорту, майстер спорту – Микола Мосійчук, технологічний факультет;

 -  неодноразовий чемпіон та призер України з триатлону та дуатлону, майстер спорту – Денис Кирилович, факультет інженерії та енергетики;

 - бронзовий призер чемпіонату України з крос-дуатлону, увійшов до ТОП-10 кращих спортсменів на довгі дистанції (1900 м – плавання, 90 км – велогонка, 21,1 км – біг). Таких спортсменів називають «напівзалізна людина» – Георгій Прищепчук, факультет інженерії та енергетики.

 - чемпіон України  з пауерліфтингу – Артем Данилюк,  факультет економіки та менеджменту;

 - срібний призер Кубку України з водного туризму у класі суден «Катамаран четвірка» – Олександр Марченко, факультет обліку та фінансів;

 - бронзова призерка Кубку України з боротьби самбо – Альона Зибалова, факультет екології і права;

 -  бронзові призерки чемпіонату супер ліги України з баскетболу     3 на 3, кандидатки у майстри спорту – Тетяна Гоцак та Катерина Тимофеєва, агрономічний факультет;

 - володар Кубку з футзалу серед аматорських команд України – Олександр Яліков, факультет економіки та менеджменту;

 - гравець команди «Новатор» суперліги України з волейболу – Владислав Булавко, факультет інженерії та енергетики.

 

Проректор з питань економічного розвитку та безпеки Юрій Демяненко нагороджував переможців спортивних змагань, що проходять на базі ЖНАЕУ серед студентів, викладачів і співробітників. 

 

У березні-травні цього року проходила ХХІV Спартакіада Житомирського національного агроекологічного університету серед збірних команд факультетів з таких видів спорту: баскетбол, волейбол, футбол, настільний теніс, пауерліфтинг, гирьовий спорт, шахи. У змаганнях взяли участь більше як 400 студентів усіх курсів та факультетів. За підсумками змагань, перше загальнокомандне місце зайняли спортсмени агрономічного факультету, друге місце здобули спортсмени факультету екології і права, а третє  – спортсмени технологічного факультету.   

 

У жовтні цього року були проведені змагання серед студентів першого курсу, які стали першим етапом загальної Спартакіади університету. І місце зайняла команда  агрономічного факультету, ІІ місце – команда факультету екології і права, ІІІ місце – команда технологічного факультету.

 У листопаді 2019 року проводилися змагання Спартакіади «Здоров’я» серед викладачів та співробітників університету, де І місце – у команди факультету екології і права,  ІІ місце – в команди агрономічного факультету, а ІІІ місце – у технологічного факультету.

Привітати спортсменів  та тренерів ЖНАЕУ завітали начальник відділу з питань фізичної культури і спорту управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради Віктор   Малюта, начальник Житомирського регіонального центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Юрій Панасюк, директор КДЮСШ "Колос" Олександр Кухарський. Подяками від обласних спортивних організацій були відзначені ректор  і проректори агроуніверситету, викладачі кафедри фізичного виховання та кращі спортсмени.

«Дякую керівництву Житомирського національного агроекологічного університету за те, що розвиток спорту був і залишається одним із пріоритетних завдань, – наголосив Малюта. – За кількістю спортивних нагород наш житомирський університет входить до ТОП-3 аграрних навчальних закладів країни. Тут виховують і підтримують спортивну еліту міста, регіону та країни, а також сприяють організації і проведенню спортивних заходів різного рівня».

 

За словами Юрія Панасюка,   нинішній спортивний рік був складний, адже він  – передолімпійський. Водночас, для Житомирського національного агроекологічного університету, де значну увагу приділяють розвитку спорту людей з інвалідністю, 2019-й відзначився низкою нагород, серед яких – перемоги в кількох номінаціях за підсумками «Інваспорту» у Анастасії Філон, Данила Зелінського, ректора, проректорів і декана факультету екології і права Євгена Данкевича.

 

Олександр Кухарський побажав, аби в 2020-ому році сузір’я спортивних зірок ЖНАЕУ лише збільшувалося, а навчальний заклад і надалі був флагманом спортивної слави.

 

Під час спортивно-розважальної програми на заході було представлено виступи майстрів зі спортивної акробатики, поєдинки майстрів рукопашного бою, гирьового спорту, показові виступи з аеробіки, хореографічні постановки вихованців академічного ансамблю танцю «Сонечко».

 

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання