«Ви не лише один із найстарших, але один із найчисельніших та найпрацьовитіших факультетів нашого навчального закладу, – такими словами 22 листопада розпочала своє вітання з нагоди Дня народження агрономічного факультету проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Житомирського національного агроекологічного університету Людмила Романчук. – Зараз тут навчається близько 1200 студентів, за вами закріплене дослідне поле, а це 170 га, а також частина Ботанічного саду. Усе тримаєте в порядку, ділянки охайні та доглянуті. Студентсько-викладацьким колективом закладено багато дослідів. Факультет десятиліттями готує хороши фахівців у своїй сфері, вас усіх сміливо можна назвати «богами землі», «богами поля». Щиро вітаю вас зі святом, бажаю сил і натхнення, усього найкращого».

 

На святковому концерті до річниці факультету Людмила Романчук від імені ректора ЖНАЕУ Олега Скидана  також вручила викладачам грамоти за професійну діяльність і з нагоди Дня працівника сільського господарства.

У рамках  концерту студенти читали вірші, грали на інструментах, виконували композиції, даруючи гарний настрій і враження присутнім. Також у холі ЖНАЕУ була представлена смачна виставка  і солодкі святкові композиції і з символікою університету та факльтету.

Привітав свій факультет і нинішній декан Олександр Саюк, розповідаючи про здобутки та успіхи.

«Ми сьогодні з вами на заході, який самі і започаткували. Тепер маємо гарну традицію відзначати День факультету у колі друзів, – зауважив Саюк. – Користуючись нагодою, хочу нагадати, що саме агрономічний факультет Житомирського національного агроекологічного університету за результатами незалежного зрізу знань з року в рік демонструє одні з найкращих показників серед аграрних закладів вищої освіти в країни. Маємо призові місця і на спортивних змаганнях в університеті, і на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт. Агрономічний факультет намагається тримати першість у всьому і я щиро вдячний вам за це. Бажаю мирного нема, добра  й добробуту, плідної співпраці. Хвала рукам, що пахнуть хлібом».

                                                                                                    

Довідка: Агрономічний факультет є ровесником  Житомирського національного агроекологічного університету. Впродовж 48 років (1922–1970 рр.) він залишався єдиним в Житомирському сільськогосподарському інституті. Передісторія  навчального закладу – це і історія факультету, котра свідчить, що узгоджене зі З’єднаними Департаментами Державної економії і майна Подання Міністерства землеробства і державного майна 22 березня 1899 року затвердив Імператор Микола ІІ і повелів у селі Ледухів Кременецького повіту Волинської губернії відкрити нижчу сільськогосподарську школу І розряду. На вимогу часу у складі агрономічного факультету проходили структурні зміни. У 1945 році функціонувало 10 кафедр, у 1946–1950, 1953–1955 роках – 15, у 1951–1952 рр. – 17 кафедр. У червні 1993  року агрономічний факультет перетворено на агроекологічний. У 1999 році факультету було повернено попередню назву – агрономічний. Факультет у різні роки очолювали М. С. Шевченко, А. І. Міліневський, С.І. Слухай, О. Л. Барановський, І. П. Клименко, О. С. Зінченко, Я. М. Боднарук, П. В. Литвак, Л. К. Томашевський, С. Ф. Гриб, М. Ф. Рибак, П. І. Трофименко. У 1991–2011 рр. деканом факультету працював Микола Федорович Рибак (1947 р.н.), кандидат сільськогосподарських наук, доцент, доктор філософії, Відмінник освіти України, заслужений працівник сільського господарства України. Під керівництвом М. Ф. Рибака агрономічний факультет за результатами атестації отримав найвищий четвертий рівень акредитації. З липня 2014 року декан факультету О. А. Саюк.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання