Протягом 17–18 березня на базі  Житомирського національного агроекологічного університету проходив ІІ тур Всеукраїнської олімпіади для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти.

Попередньо абітурієнти мали зареєструватися і пройти дистанційно І тур Олімпіади, виконавши успішно конкурсне завдання, а після цього – отримали запрошення на ІІ тур до ЖНАЕУ.

Зокрема, у агроуніверситеті їх зустрів ректор Олег Скидан, проректори, декани та викладачі факультетів. Захід проходив у форматі Дня відкритих дверей, тож школярі, після виконання завдань Олімпіади, могли більш детально дізнатися про факультети та спеціальності, які їх зацікавили, поспілкуватися за чашкою кави-чаю із  майбутніми наставниками, які відповідали на усі питання, ділилися порадами.

«Приємно, що стільки молодих людей виявили інтерес до нашого заходу. Ви успішно пройшли І тур олімпіади і ми раді вітати всіх у стінах Житомирського національного агроекологічного університету. Переконаний, що ви з користю проведете час і побачите умови навчання, можливості для розвитку в нашому навчальному закладі, – звернувся до присутніх ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – Наразі маєте всі можливості, аби обрати не лише майбутній ВНЗ для здобуття вищої освіти, але й спеціальність, яка найбільш відповідає вашим умінням, вподобанням. Бажаю впоратися з усіма завданнями й тестами і почувати себе як вдома».

Таким чином, старшокласники із різних куточків області могли не лише перевірити свої знання, але й отримати додаткові бали до сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання з обраного предмету і знижки в оплаті за навчання. Також вони відвідали навчальні корпуси і лабораторії, музеї ВНЗ, приєднатися  до екскурсії на ферму, наукових пікніків та майстер-класів, побували у клініці ветеринарної медицини, познайомитися з вихованцями гуртка кінологів тощо. Для гостей підготували роздаткові матеріали та довідник абітурієнта Житомирського національного агроекологічного університету.

Мета проведення олімпіади – виявлення та розвиток обдарованих вступників, ознайомлення їх зі спеціальностями, за якими здійснюється підготовка в університеті на освітньому ступені «бакалавр», зацікавлення у поглибленому вивченні предметів, що є профільними для вступу до ЖНАЕУ, нарахування додаткових балів до сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання з предмету Олімпіади при вступі до ЖНАЕУ та одержання знижок в оплаті за навчання.

Після перевірки виконаних завдань ІІ туру олімпіади абітурієнтам у ЖНАЕУ вручили відповідні сертифікати і запросили на навчання у 2018 році.

Нагадаємо, що у ЖНАЕУ навчається близько 7 тисяч студентів – найбільше серед ВНЗ Житомирщини. Житомирський національний агроекологічний університет готує фахівців за 26 спеціальностями. У 2017 році ліцензовано 5 нових спеціальностей – «Науки про землю», «Комп’ютерні науки», «Міжнародні економічні відносини», «Інформаційні системи та технології», «Галузеве машинобудування», а на початку 2018 – спеціальність «Садівництво та виноградарство».

Майже 700  студентів ЖНАЕУ у 2017 році  пройшли виробничу практику за кордоном. Університет має  партнерів у 12 країнах світу і  нині до цього переліку має додатися ще кілька.