Перевірити свої знання, а також отримати додаткові бали до сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання з обраного предмету і знижки в оплаті за навчання, відвідати навчальні корпуси і лабораторії, Ботанічний сад, приєднатися до наукового пікніка та екскурсії на ферму, побувати в музеях університету та у клініці ветеринарної медицини, познайомитися з вихованцями гуртка кінологів і приєднатися до майстер-класів – це та багато іншого могли отримати учасники ІІ туру Всеукраїнської олімпіади для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти у Житомирському національному агроекологічному університеті протягом 8–9 квітня.

Попередньо абітурієнти мали зареєструватися і пройти дистанційно І тур Олімпіади, виконавши успішно конкурсне завдання, а після цього – отримали запрошення на ІІ тур до ЖНАЕУ.

Майбутні вступники із різних куточків Житомирської області проходили тестування з історії України, біології, математики, географії. Ці предмети вони могли обрати завчасно відповідно до представлених спеціальностей у Житомирському національному агроекологічному університеті. Наразі на 8 факультетах ЖНАЕУ є 21 спеціальність.

Захід проходив у форматі Дня відкритих дверей, тож школярі, після виконання завдань Олімпіади, могли більш детально дізнатися про факультети та спеціальності, які їх зацікавили, поспілкуватися за чашкою кави-чаю із деканами та викладачами, які відповідали на усі питання, ділилися порадами.

Мета проведення Олімпіади – виявлення та розвиток обдарованих вступників, ознайомлення їх зі спеціальностями, за якими здійснюється підготовка в університеті на освітньому ступені «бакалавр», зацікавлення у поглибленому вивченні предметів, що є профільними для вступу до ЖНАЕУ, нарахування додаткових балів до сертифікату зовнішнього незалежного оцінювання з предмету Олімпіади при вступі до ЖНАЕУ та одержання знижок в оплаті за навчання.

Зазначимо, що у Житомирському національному агроекологічному університеті навчається більше 5-ти тисяч студентів, 500 з яких щорічно мають можливість проходити стажування за кордоном. Крім цього, університет активно співпрацює з вітчизняними підприємствами та компаніями, завдяки чому студенти можуть проходити там практику із подальшою можливістю працевлаштуватися.