На базі факультету екології і права Житомирського національного агроекологічного університету 25 травня пройшла XIII Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених „Наука. Молодь. Екологія – 2017”.

Із вступним словом  до присутніх звернулися проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку ЖНАЕУ Людмила Романчук та декан факультету екології і права Євген Данкевич.

«Сучасний стан економіки аграрного сектора об’єктивно вимагає переходу на інтенсивні методи господарювання із широким використанням засобів хімізації і проведенням меліорації земель, – наголосив декан факультету екології і права ЖНАЕУ Євген Данкевич. – Однак, використовуються ці методи однобічно, лише для отримання економічних результатів, а тому завдають шкоди довкіллю, що призводить до антропогенних руйнівних наслідків: деградації ґрунту, зниження його родючості і, як наслідок, погіршення якості продукції і стану навколишнього середовища. За таких умов, суперечності, які виникли між економічною доцільністю та екологічною безпекою, потребують перегляду техногенної концепції розвитку аграрного сектора економіки».

Участь у конференції брали науковці із різних куточків країни. Під час пленарного засідання із доповідями виступили: Федорук Е. А. (НУБіП), Кардели Д. М. (НПУ ім. М. П. Драгоманова), Тураєва Ольга (Польща), Вольська А. О., Литвинчук К. В. (ЗОШ № 19 м. Житомира), Тетерук О. О. (Інститут агроекології і природокористування НААН України), Герасимчук Є. Р., Дрозд В. Г., Мойсєєва А. В., Бойко В. В., Свінціцький І. Р., Шеремет Д. О. (студенти факультету екології і права) та інші науковці й аспіранти.

Доповіді подали представники всіх кафедр факультету екології і права ЖНАЕУ, а також науковці з інших регіонів.

Схвальні відгуки отримало проведення зібрання у ЖНАЕУ на рівні наукової спільноти України. Участь науковців з Узбекистану, Польщі та інших країн є запорукою виходу на міжнародний рівень Всеукраїнської  науково-практичної конференції „Наука. Молодь. Екологія – 2017”.

За результатами конференції, учасників пленарного засідання відзначили почесними грамотами й сертифікатами.