До  річниці заснування кафедри фінансів і кредиту Житомирського національного агроекологічного університету протягом 10–11 жовтня проходила Міжнародна  науково-практична конференція «Фінансова політика регіонального розвитку: вітчизняний та зарубіжний досвід», участь в якій взяли представники з Хмельницького, Львова, Вінниці, Києва, Житомира, а  також долучилися колеги з університету штату Пенсильванія (США), Каршинського інженерно-економічного інституту (Республіка Узбекистан), Поліського державного університету (Республіка Білорусь), інші.

Присутніх під час урочистого відкриття заходу привітав ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, наголосивши на важливості проведення такої конференції у стінах саме цього навчального закладу, де вже 25 років  на факультеті обліку і фінансів успішно працює колектив кафедри фінансів і кредиту.

«Наша кафедра створена у жовтні 1994 року в результаті реформування кафедри бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльності і мала назву «фінансів і аудиту».  З березня 2015 року кафедру перейменовано на «фінансів і кредиту». Наші викладачі забезпечують підготовку фахівців за напрямами підготовки «Фінанси і кредит», «Облік і аудит», «Менеджмент ЗЕД», «Менеджмент організацій», «Економіка підприємства».  Кафедра бере активну участь у міжнародному співробітництві, проводить наукові дослідження з проблем вдосконалення фінансової політики в аграрному секторі економіки, надає консультаційну допомогу сільськогосподарським підприємствам, підприємствам малого бізнесу з питань фінансів, оподаткування та аудиту», –  поділився кандидат економічних наук, професор Дмитро Дема, який нині очолює кафедру. Також він представив інформаційні та фотоматеріали про шлях становлення кафедри.

У рамках конференції проходило пленарне засідання та робота у кількох секціях: «Теоретичні засади і приклади фінансової політики регіонального розвитку», «Фінанси в умовах децентралізації органів місцевого самоврядування», «Інструменти підвищення капіталізації підприємств та інноваційно-інвестиційного розвитку регіонів», «Обліково-інформаційне забезпечення реалізації фінансової політики регіонального розвитку», «Фінансова політика регіонального розвитку в ЄС», «Дослідження молодих вчених».

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету