До кінця 2019 року на Житомирщині у двох навчальних закладах створять Центри дуальної освіти. Зокрема, Житомирський національний агроекологічний університет та Малинський професійний ліцей здобули перемогу у конкурсі на найкращу концепцію такого центру і отримають фінансування з обласного бюджету.

 

Переможців визначили  4 вересня під час засідання комісії з проведення Конкурсу на розробку концепції Центрів дуальної освіти на базі закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Учасники мали можливість представити свої ідеї, після чого члени конкурсної комісії виставили оцінки та обрали переможців.

На реалізацію своїх концепцій Житомирський національний агроекологічний університет та Малинський професійний ліцей отримають загалом 180 тисяч гривень з обласного бюджету. Заклади мають створити Центри дуальної освіти відповідно до своєї концепції, розробити плани роботи, підписали договори з роботодавцями. Такі центри мають покращити ситуацію з працевлаштуванням студентів, здобуттям ними практичних навичок ще під час навчання, а роботодавцям допоможуть отримати молодих, проте вже фахово підготовлених спеціалістів.

Нагадаємо, що  наприкінці минулого року   Житомирський національний агроекологічний університет та  ПП «Галекс-Агро» розпочали впровадження спільного  проекту з дуальної освіти, а з лютого 2019 року 22 студенти з шести різних спеціальностей протягом кількох місяців  проходили стажування на базі підприємства.

«На сьогодні важливо не просто дати можливість отримати диплом, а забезпечити відповідний рівень підготовки і знань, щоб випускники могли працевлаштовуватися за спеціальністю і відповідати актуальним критеріям та вимогам працедавця. Задля цього у нас налагоджена тісна співпраця з виробниками і підприємствами, у рамках якої узгоджуємо навчальні плани профільних дисциплін, проводимо ознайомчі екскурсії, студенти можуть проходити на їх базі практику і стажування. Дуальна форма здобуття освіти – це спосіб здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації. Студенти ЖНАЕУ, які працювали  на базі «Галекс-Агро», попередньо підписали відповідні договори   про здійснення навчання за дуальною формою здобуття освіти протягом трьох місяців, – поділився ректор агроуніверситету Олег Скидан після завершення засідання комісії. – Вони мали повний робочий день, були забезпечені безкоштовним житлом, для цього їм виділили кімнати у гуртожитках з відповідними умовами, безкоштовним харчуванням. Не менш важливо, що стажування повноцінно оплачувалося, а після його завершення студенти  могли продовжити договір на літній період або залишитися працювати. Також кожен із 22 студентів мав свого керівника на підприємстві та наставника від навчального закладу, які постійно надавали  консультації і фахову підтримку. Для нас це був пілотний проект, але обидві сторони задоволені результатами. Переконаний, що поява Центру дуальної освіти лише покращить наші напрацювання і здобутки у цьому напрямку. Ми одні з перших у регіоні стали на цей шлях, відчуваємо певну відповідальність, але, разом з тим, маємо велике бажання і потенціал задля реалізації».

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання