На початку вересня в Житомирському національному агроекологічному університеті провели   акцію «Житомир уже діє: 100% ВДЕ до 2050 року», під час якої   на реальних прикладах показували те, як  обласний центр вже працює над досягненням своєї мети. До заходу долучилася молодь  ЖНАЕУ та учні місцевих навчальних закладів.

 

Вже 18 жовтня в агроекологічному університеті презентували новий проект – школу «Агентів кліматичних змін», який реалізовуватимуть спільно з управлінням освіти Житомирської міськради.

З вітальним словом виступили експерт Асоціації міст України Сергій Гаращук, директор департаменту економічного розвитку міськради Микола Костриця, завідувач науково-методичного центру управління освіти міськради Тетяна Мяновська, інші.

За їх словами, «Агенти кліматичних змін» – це пілотна шкільна освітня платформа, направлена на підвищення знань, навиків та вмінь учнів щодо впливу на клімат та адаптації до змін клімату. Головна мета школи – підготувати «Агентів кліматичних змін» – молодих людей, обізнаних у проблемі зміни клімату та здатних самостійно вживати дії із запобігання та адаптації до її наслідків.   Реалізація освітньої платформи  сприятиме формуванню у школярів навичок реалізації ініціатив щодо адаптації міського середовища до змін клімату, а також  налаштовуватиме  молодь до впровадження власних інформаційних ініціатив щодо адаптації та запобігання до змін клімату.

У рамках відкриття школи перед присутніми витупила директор Центру кар'єрного розвитку та корпоративних зв'язків ЖНАЕУ Наталія Степаненко. Зокрема, вона розповіла, що наразі  в університеті, який є найбільшим в регіоні за кількістю студентів, освіту можна здобути за 27 спеціальностями на 8 факультетах – технологічному, екології і права, інженерії та енергетики, агрономічному, економіки та менеджменту, лісового господарства, обліку та фінансів, ветеринарної медицини. Нині ЖНАЕУ нарощує свій потенціал і демонструє гарні показники, суттєво покращує позиції у рейтингах, має партнерів в Україні та за кордоном,   приймає іноземні делегації,   на базі університету проводять заходи регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Заклад вищої освіти бере участь у міжнародних проектах ( проект «Німецько-Українська співпраця в галузі органічного землеробства» та проект «Аграрна політика ЄС»   в рамках програми «ЕРАЗМУС+»), здобуває гранти, викладачі й науковці обмінюються досвідом із  колегами з різних країн світу (Японія, Німеччина, Швеція, Польща, Італія, США, Великобританія, Франція, Данія, Нідерланди, Литва). Студенти  проходять практику і стажування за кордоном та в ОТГ, впроваджується низка ефективних заходів для налагодження співпраці між ЖНАЕУ та виробничим сектором для подальшого працевлаштування випускників, оновлюється матеріально-технічна база тощо. За останні  роки в Житомирському національному агроекологічному університеті ліцензували кілька нових спеціальностей – «Комп’ютерні науки», «Міжнародні економічні відносини», «Технологія захисту навколишнього середовища», «Водні біоресурси та аквакультура», «Туризм», «Садівництво та виноградство», «Науки про землю»,  «Інформаційні системи та технології», «Галузеве машинобудування», «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза».

Поряд з цим, ЖНАЕУ бере на себе також просвітницьку функцію і реалізовує заходи з енергозбереження та енергоефективності. На базі університету вже діє лабораторія та навчально-дослідний полігон відновлювальної енергетики, де досліджується можливість використання усіх джерел відновлювальної енергії для енергозабезпечення об`єктів як соціальної, так і виробничої сфер. Біля навчального корпусу нині завершується облаштування еко-скверу з сонячними батареями і точками підзарядки гаджетів. Викладачі і студенти агроуніверситету – учасники фестивалю «Еко-натхнення», семінару «Врахування змін клімату в розвитку громад», дискусійної панелі   «Зелене місто: клімат та урбаністика», «Майстерні міста», заходів з прибирання та благоустрою, озеленення  міста тощо.

Старт школи «Агентів кліматичних змін» для школярів старших класів – це лише продовження комплексної  роботи на теренах міста й області. Власне, про це та інше  під час своєї презентації  розповіли  викладачі кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування ЖНАЕУ Анастасія Лесь та Анастасія Ращенко.

Після урочистого відкриття учасники школи «Агентів кліматичних змін» продовжили активну роботу в групах, досліджуючи і вивчаючи запропоновані теми.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання