У Житомирському національному агроекологічному університеті протягом 27-29 вересня  проходив ІІ етап ХІ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, участь в якому   взяли 23 команди  - представники 23 областей  країни, у тому числі Донецької.

 

Зокрема, 27 вересня учасників зльоту привітав ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута,  заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України, Володимир Бондар,   голова Товариства лісівників України Олександр Яресько, директор Національного еколого-натуралістичного учнівської молоді Володимир Вербицький, керівники та представники   Державного підприємства «Житомирське лісове господарство», Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства,  ін.

Вони відзначили високий рівень підготовки учасників заходу, а також наголосили, що присутня молодь – це майбутнє українського лісництва. 

До слова, лише у Житомирській області діє 25 шкільних лісництв, одне з яких - Баранівське, перемогло на минулорічному Всеукраїнському зльоті.

Відзначимо, що у рамках Всеукраїнського зльоту школярі змагалися  у два етапи -  презентація досягнень учнівських лісництв та захист науково-дослідницьких робіт.  

Зокрема, 27 вересня  було презентовано досягнення учнівських лісництв. Школярі представили презентації із використанням фото та відеоматеріалів про свої лісництва, розповіли про діяльність та історію заснування, найбільші здобутки, тощо.  

А вже зранку 29 вересня учасники зльоту разом із наставниками та організаторами приєдналися до створення  «Алеї єдності лісівників України», висадивши  туї та декоративні кущі на території Житомирського національго агроекологічного університету.

 Саджанці  для алеї надали  у Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

«Тут висаджено 18 саджанців туй і 6 саджанців листяних кущів. Ми – лісівники, бажаємо, щоб наша Україна була в єдності», - розповідає головний лісничий ДП «Житомирське лісове господарство» Сергій Дубницький.

Зрештою, озброївшись білими рукавицями та заступами, юні лісівники беруться саджати.

«Щоб посадити тую, потрібно прим’яти горщок, щоб розпушити її кореневу систему, щоб вона краще росла. Потім, ми обережно піднімаємо тую і намагаємось її вийняти з горшка, мій компаньйон наливає у ямку воду, заставляю тую, скидаємо трохи грунту і поступово будемо тую підтримувати, щоб вона була на рівні з землею», - роз’яснює як правильно садити дерева учень шкільного лісництва Павло Дубицький.

Разом із тим, хлопець обіцяється: щойно приїде знову до міста, то перш за все прийде провідати свого саджанця.

«Коли я наступного разу приїду в Житомир, я прийду сюди, на своє місце, до своєї туї», - зізнається учень шкільного лісництва.

З-поміж учнів шкільних лісництв є й багато дівчат. Юна лісівниця Аня приїхала зі своєю командою з Кіровоградської області. Дівчина каже, що не вперше саджає дерева, однак сьогоднішня висадка сприймається по-особливому.

«Висадивши усі ці 23 деревини ми зможемо об’єднатися в одне ціле», - впевнена учениця шкільного лісництва Анна Івасів.

Проректор з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку ЖНАЕУ Іван Мартинчук зауважив, що на алеї буде 23 дерева, які символізують кількість учасників цьогорічного Всеукраїнського зльоту. За його словами, лісівники завжди відзначалися практичністю, тому на згадку про проведення заходу вирішили висадити алею, дбаючи про екологію регіону та озеленення міста.

«Кожне дерево уособлює частинку душі України. Це  частинка енергії, бажання зробити щось позитивне і залишити по собі  гарний слід. У нашому університеті є факультет лісового господарства. Сподіваємось, що  учасники зльоту виявлять бажання навчатися тут, а заразом і матимуть можливість подивитися на результати своєї роботи», - додає проректор ЖНАЕУ Іван Мартинчук.

Також у ЖНАЕУ поділилися, що ідея з алеєю дуже сподобалася студентам ВНЗ, тому вони висадять фруктові дерева біля дитячого відділення психлікарні в Житомирському районі. Цим відділенням вони опікуються вже більше десяти років - допомагають з ремонтами, влаштовують прибирання та свята, фарбують та облаштовують дитмайданчик. передають іграшки і солодощі.

 

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 


 PIКК 

web прийом до аспірантури

 PIКК

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання