Спеціалісти державних установ ветеринарної медицини Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Житомирській області 23 березня взяли участь у семінарі-тренінгу на тему «Підвищення обізнаності про Африканську чуму свиней в Україні: II етап», присвяченому актуальній проблематиці ефективного запобігання розповсюдженню АЧС у господарствах усіх форм власності вітчизняного аграрного сектора.

 

Семінар проводився у рамках навчальної програми курсів підвищення кваліфікації завідувачів та лікарів районних державних лікарень ветеринарної медицини, дільничних лікарень, дільниць та пунктів ветеринарної медицини, спеціалістів державних установ ветмедицини Держпродспоживслужби в Житомирській області, що відбуваються на базі факультету ветеринарної медицини Житомирського національного агроекологічного університету.

Модератором семінару став Олександр Рєвнівцев – національний консультант проекту технічної підтримки ФАО з питань розповсюдження АЧС в Україні.

Учасників  заходу було ознайомлено із сучасним станом розповсюдження збудника АЧС й особливостями перебігу хвороби, ознайомлено із найефективнішими світовими практиками мінімізації ризиків її розповсюдження, проінформовано про результати моніторингових і діагностичних досліджень й прогнозні дані щодо ймовірних еколого-економічних наслідків АЧС, а також відпрацьовано дієві методичні поради щодо реалізації профілактичних заходів, з метою недопущення виникнення даного захворювання.

Особливу увагу Олександр Рєвнівцев  акцентував на важливості інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення та обізнаності виробників про засоби попередження виникнення хвороби та її розповсюдження.  

Нагадаємо, що в лютому Житомирський національний агроекологічний університет став учасником міжнародного проекту «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та пом’якшення ризиків в Україні», а незабаром   експерти проекту Володимир Поліщук, Оксана Юрченко та Олександр Рєвнівцев проводили тренінг на факультеті ветеринарної медицини ЖНАЕУ з командою викладачів-виконавців.

Крім цього, викладачі агроуніверситету відвідали Регіональний семінар TAIEX з питань Африканської чуми свиней у рамках Європейського інструменту інституційної розбудови. 

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання