У Житомирському національному агроекологічному університеті 5 лютого  проходило засідання підсумкової колегії управління освіти і науки облдержадміністрації «Освіта Житомирщини: досягнення та здобутки, проблеми-2019; стратегічні цілі-2020».

На заході були присутні  голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, заступник голови  Житомирської ОДА Віра Рогова, начальник управління освіти і науки ОДА Лариса Шевчук, ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, депутати облради Олена Галагуза та Григорій Сташенко, керівники місцевих органів управління освітою, директори професійної, фахової передвищої та вищої освіти, директори інтернатних закладів, обласних закладів позашкільної освіти, керівники ІРЦ.

Під час колегії було оприлюднено підсумки роботи галузі за 2019 рік, проаналізовано проблеми та окреслено стратегічні цілі на 2020 рік.

Володимир Ширма зазначив, що ми живемо в часи змін, коли змінюються підходи до навчання, змінюється законодавча база, проте єдине залишається незмінним – це учень і вчитель, студент і викладач.

Ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан  зауважив, що з багатьма навчальними закладами регіону мають багаторічну співпрацю, займаються реалізацією проєктів тощо. Втім, за останній рік ЖНАЕУ значно посилив свої напрацювання у сфері космічних технологій і наразі це один із  напрямків, який відкриває низку перспектив для потенційних партнерів. Зокрема, Олег Скидан розповів присутнім про можливості «Використання сучасних космічних та геоінформаційних систем в освітньо-науковій та інноваційній діяльності», антенну станцію на базі ЖНАЕУ для прийому інформації з космічних апаратів, нещодавнє підписання угоди про створення регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», навчальні тренінги з навиків застосування ГІС-технологій у природоохоронній діяльності для працівників Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, пілотну концепцію моделі управління регіоном на платформі космічних та  ГІС, якою вже зацікавилися три громади Житомирщини, інше.

«Наше основне завдання і пріоритет – не  просто якісно готувати майбутніх фахівців, створюючи усі необхідні умови, а максимально брати участь у розвитку регіону. На сьогоднішній день заклади вищої освіти Житомирської області – одній з найпотужніших в країні за рівнем розвитку, змін, модернізації, – пояснив ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – Вже є певні здобутки і не можна зменшувати темп. Усім нам треба  трансформуватися, бути активними і корисними для молоді у професійній реалізації, щоб вони не їхали за кордон після закінчення навчання, а залишалися розбудовувати власну економіку, аграрний сектор тощо. Подібні спільні заходи можуть стати інтегруючим фактором, адже ми маємо об’єднуватися задля розвитку освіти в регіоні».

Для учасників колегії також провели екскурсію Житомирським національним агроекологічним університетом – показали  лабораторію робототехніки і штучного інтелекту, інжинірингову школу, сучасний освітньо-науковий простір «Екоцентр», інтерактивну пісочницю, інформаційний центр ЄС, лабораторію аквакультури, центр інформаційних технологій.

У рамках зібрання за підсумками року кращим фахівцям освітньої галузі регіону  вручили подяки, дипломи, грамоти і відзнаки обласної ради, обласної державної адміністрації, управління освіти і науки ОДА.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету