У рамках відзначення Всесвітнього тижня космосу в Житомирському національному агроекологічному університеті доктор історичних наук, завідувач кафедри суспільних наук Ігор Мельничук ознайомив студентів ІІ курсу факультету економіки та менеджменту – майбутніх фахівців із зовнішньоекономічної діяльності – з історією українського космосу і сучасним станом ракетно-космічної галузі, а також презентував власні тематичні видання.
Саме цим студентам у майбутньому випаде нагода представляти здобутки української промисловості на зовнішніх ринках, де продукція ракетників займає і займатиме у її загальному обсязі одне з чільних місць.
Нагадаємо, що 6 грудня 1999 р. Генеральна асамблея ООН проголосила Всесвітній тиждень космосу як щорічне свято, яке проводиться у період з 4 по 10 жовтня.
Україна як велика космічна держава має давні традиції у ракетобудуванні і освоєнні космічного простору – від перших порохових ракет І. Третеського, О. Засядька, середени ХІХ ст., через ідеї реактивних парольоту І. Гешвенда і повітряльоту О. Кибальчича, до всебічно розроблених теорій реактивного руху у космосі О. Шаргея (Кондратюка) і В. Глушко – до радянської ракетно-космічної програми С. Корольова.
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету