У рамках інформаційної кампанії «Збудуємо Європу в Україні» Представництво ЄС провело на базі Житомирського національного агроекологічного університету 7 лютого тренінг для громадських організацій області «Управління грантовими проектами ЄС для досвідчених заявників». 

Мета  таких заходів – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

«Грантова сфера – це «живий організм», який постійно розвивається: з'являються нові конкурси, нові організації-донори та багато іншого. І наразі кожний з вас повинен розуміти, що 90% грантових проектів підтримуються саме через конкурс. І саме в конкурсній боротьбі ви здатні продемонструвати рівень підготовки реалізувати проект», – відзначає експерт ініціативи Представництва ЄС Team Europe Денис Ткачов.

Протягом двох годин експерт проводив навчання з теми «Як не отримати грант від донора», побудоване із сесій запитань-відповідей для окреслення ряду перешкод, з якими можна зіштовхнутися під час розробки проекту.  

Також однією з частин тренінгу стала історія успіху управління грантовими проектами від ГО «Молодіжна Фундація Європейських Ініціатив».

«Наша історія успіху розпочалася в 2015 році, коли із 120 поданих заявок на отримання фінансової підтримки перемогла лише одна. Це дало поштовх до роздумів стосовно правильності написання заявок, і я почала їздити на навчальні тренінги, семінари для того, щоб познайомитися з цим «механізмом». Наразі ми реалізували п'ять проектів з Європейським Союзом і я сміливо можу сказати, що шлях до успіху пролягає саме через помилки», – ділиться керівниця від ГО «Молодіжна Фундація Європейських Ініціатив» Ірина Яцик.

Учасниками тренінгу стали саме ті громадські організації, які займаються утвердженням європейських цінностей, мають досвід співпраці з проектами Євросоюзу та зацікавлені в продовженні такої співпраці, або ж такі, що розглядають можливість розпочати таку діяльність.

 Під час тренінгу були висвітлені такі теми:

  • структура грантової заявки;
  • критерії оцінки заявок;
  • що таке донорська організація та які є їх різновиди;
  • керівні засади складання бюджету;
  • типові помилки в проектних заявках;
  • інформаційні ресурси для пошуку грантових конкурсів ЄС та інші.

Нагадаємо, що 7 лютого у ЖНАЕУ також відкрили інформаційний центр ЄС, а ректор університету Олег Скидан та Посол Європейського Союзу в Україні  Хюґ Мінґареллі  підписали договір про співпрацю.  

Крім цього, при підтримці Представництва Європейського Союзу в Україні та у співпраці з Українським освітнім центром реформ  в Житомирському агроуніверситеті проводять чотириденну сесію  «Єврошколи» для молоді з усієї країни.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

Корисні посилання