Протягом 22–24 травня на базі Житомирського національного агроекологічного університету проходив німецько-український воркшоп «Агросектор та суспільство: багатосторонній діалог за стабільний і сталий розвиток» (UaAgriDialog), у рамках якого відбулася цікава і  продуктивна  дискусія між науковцями та експертами, керівниками, аналітиками про найактуальніші проблеми агробізнесу і розвитку сільських територій.

Зокрема, учасники заходу – українські та міжнародні експерти із розвитку громад, децентралізації, земельних питань, екології та корпоративної соціальної відповідальності  обговорювали напрямки розвитку громад та ділилися успішними практиками.  Воркшоп включав у себе  лекції експертів, панельну сесію, екскурсію та групову роботу.

Відзначимо, що співорганізаторами заходу в ЖНАЕУ виступила Всеукраїнська асоціація молодих фермерів спільно  з Інститутом аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою ім. Лейбніца (ІАМО, Німеччина).   Фінансову підтримку  надала Німецька служба академічних обмінів (DAAD) з фондів Міністерства закордонних справ Німеччини (AA).

Головні теми воркшопу:

  • Соціальні аспекти земельного ринку в Україні;
  • Сучасний аграрний сектор та захист навколишнього середовища;
  • Соціальна відповідальність аграрного бізнесу;
  • Роль громадянського суспільства у взаємодії між агробізнесом і громадами;
  • Державна політика сталого аграрного та сільського розвитку;
  • Реформи децентралізації і проблеми сільського розвитку.

У рамках воркшопу учасники відвідали Баранівську ОТГ на Житомирщині, де дізналися про історію формування громади, перші успіхи і досягнення,  а також про залучення коштів міжнародної технічної допомоги,  впровадження проекту "Молодіжний кластер органічного бізнесу" тощо.

Довідково: Останнім часом аграрний сектор став двигуном української економіки. Майже 40 відсотків українського експорту становлять сільськогосподарські та харчові продукти. Аграрний сектор став і важливим джерелом іноземної валюти, і основним роботодавцем для сільського населення. Цей розвиток йде пліч-о-пліч з розвитком великих корпоративних експортно-орієнтованих підприємств, також відомих як агрохолдинги, які часто пов'язані з шкідливими соціальними наслідками, такими як позбавлення власності та несправедливість розподілу в сільській місцевості. Як наслідок, сільське господарство все більше стає центром уваги громадськості. Крім того, тривають дискусії щодо ринку сільськогосподарських земель, експлуатації сільських ресурсів та інфраструктури, а також негативного впливу на навколишнє середовище інтенсивного обробітку ґрунту без адекватної компенсації від сільськогосподарських підприємств для розвитку сільської місцевості. Воркшоп у ЖНАЕУ  став платформою для обговорення напруженості в українському сільському господарстві, а також державних і приватних політичних інструментів.  Його мета –  знайти шляхи вирішення існуючих напружень і досягти безпрограшної ситуації для всіх зацікавлених сторін. Крім того, захід  дає глибші знання щодо сталого розвитку сільського господарства в Україні.  

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання