У Житомирському національному агроекологічному університеті 19 квітня відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розбудови правової держави в Україні та світі», участь в якій взяли 189  представників вітчизняних та закордонних ВНЗ. Зокрема,   захід зацікавив  також науковців з  Туреччини, Польщі, Білорусі, Молдови та М’янми.

 

За словами організаторів – кафедри правознавства ЖНАЕУ– метою конференції є залучення науковців, студентів, аспірантів, учених, практикуючих юристів до науково-практичної дискусії, стимулювання і підтримки наукової діяльності правничої спільноти.

Привітали присутніх на заході ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег  Скидан, начальник Головного територіального управління юстиції в Житомирській області Олександр Грабар.

Олег Скидан зауважив, що конференція на базі агроуніверситету в Житомирі проходить вже шостий рік поспіль і щоразу збирає все більшу кількість учасників з різних регіонів країни та  з-за кордону. Так само, розширюється тематика доповідей. Обрана тема «Сучасні тенденції розбудови правової держави в Україні та світі» була і залишається актуальною. 

Відзначимо, що конференція проходила у формі пленарного та секційних засідань. У наукових доповідях, проголошених на пленарному засіданні, піднімалися  актуальні питання, зокрема: «Проблеми боротьби з корупцією» (Скулиш Є.Д., проф., д.ю.н.); «Короткий огляд правового статусу та прав немусульман у Османській імперії» (İdris Tuna, PhD Candidate of Modern Turkish History Department at İstanbul University); «Науково-освітня інформатика як об’єкт права» (Цимбалюк В. С., д.ю.н., завідуючий кафедрою галузевих юридичних наук Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського, головний науковий співробітник Науково-дослідного інституту інформатики і права Національної академії правових наук України); «Щодо можливості надання патентного захисту окремим феноменам у сфері біотехнологій» (Піддубний О.Ю., д.ю.н., завідувач кафедри цивільного та господарського права Національного університету біоресурсів і природокористування України); «Новели процесуального законодавства» (Машевська О.В., суддя Господарського суду Житомирської області); «Актуальні проблеми державного будівництва та місцевого самоврядування» (Залізнюк В.В., заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Житомирській області – начальник Управління державної реєстрації); «Новації у сфері захисту прав дітей на належне утримання шляхом стягнення аліментів» (Данилишин П.Б., заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби – начальник Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Житомирській області); «Повернення результатів дослідження: етико-правова дилема в діяльності біобанків» (Омельченко О.П., аспірантка Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України); «Особливості укладення договорів про спільну діяльність (без створення юридичної особи) з виробництва молока та молочної сировини» (Канарик Ю.С., к.ю.н., доцент кафедри цивільного та господарського права Національного університету біоресурсів і природокористування України) та інші.

 Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розбудови правової держави в Україні та світі»  пройшла на високому організаційному та науковому рівнях, послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики.

У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції. Також учасники заходу отримали відповідні сертифікати.

 Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

Корисні посилання