На базі Житомирського національного агроекологічного університету 27 червня відбувся ІІІ Міжнародний науково-практичний форум «Інтелектуальна економіка в умовах суспільних трансформацій: перспективи публічно-приватного підприємства», співорганізаторами якого виступили ЖНАЕУ, Київський національний університет їм. Т. Шевченка, Інститут трансформації суспільства, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, Національна академія управління, Ясський університет ім. Александра Йоанну Кузи.

Присутніх на заході вітав ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан.

«Цей форум вкотре об’єднав науковців, бізнес-практиків, членів громадських організацій, викладачів та студентів кількох ВНЗ країни та інших зацікавлених осіб  задля обговорення механізмів та практик публічно-приватної взаємодії у сфері вирішення проблем інтелектуалізації економіки за  кількома напрямами, – відзначив ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – Приємно, що до організації та проведення форуму приєдналися: Базилевич Віктор – заслужений діяч науки і техніки України, декан економічного факультету КНУ ім. Т. Шевченка, Варела Дієго – доктор філософії Лондонської школи економіки і політичних наук, доцент Ясського університету, Соскін Олег – завідувач кафедри міжнародних економічних відносин  НАУ, директор Інституту трансформації суспільства, Ходаківський Євгеній  – заслужений діяч науки і техніки України, директор Науково-інноваційного інституту економіки та агробізнесу ЖНАЕУ, Галушка Зоя завідувач кафедри економічної теорії, менеджменту і адміністрування  ЧНУ ім. Ю. Федьковича, Мазур Ірина – завідувач кафедри підприємництва КНУ ім. Т. Шевченка, Якобчук Валентина – завідувач кафедри економічної теорії та інтелектуальної власності ЖНАЕУ, Костюк Валентин  – вчений секретар НАУ, Литвинчук Ірина доцент кафедри економічної теорії та інтелектуальної власності ЖНАЕУ, Ярош Світлана – директор ТОВ «ООО» СТРОВ ЕНЕРЖИ». Переконаний, що фахові доповіді учасників на цю тему дійсно цікаві та корисні. Бажаю плідної роботи і нехай сьогоднішня дискусія матиме продовження у реалізації спільних проектів задля покращення економічної ситуації в державі».

Отож, у рамках форуму «Інтелектуальна економіка в умовах суспільних трансформацій» проходили такі панельні дискусії:

• Державне управління суспільним розвитком та конструювання реформ;
  • Публічний менеджмент соціальних та бізнес-процесів в інституціональному середовищі інтелектуальної економіки;
  • Партнерська модель управління муніципальним та сільським розвитком: технологічний вектор;
  • Інтелектуальна та «зелена» економіка: конфлікт інтересів чи розширення меж цивілізаційних можливостей;
  • Права інтелектуальної власності як геополітичний інструмент: наслідки для глобальної економіки;
  • Міжнародні проекти публічно-приватного партнерства у сфері соціальних та екологічних інновацій.

Одне із ключових питань, яке розглядали науковці під час форуму, – інноваційна основа розвитку вітчизняного землекористування.

«Необхідність вибирати інтенсивний шлях розвитку сільського господарства давно вже стала очевидною для більшості розвинених країн світу. Останні досягнення науки і техніки застосовуються не тільки для будівництва космічних ракет, але і для роботи на полі. Сучасна сільськогосподарська техніка оснащується комп'ютерами, в лабораторіях виводяться нові сорти культур, супутники і безпілотники в режимі реального часу спостерігають за станом посівів великих латифундистів», – йшлося під час форуму в Житомирському національному агроекологічному університеті.

«Системи точного землеробства отримують усе більше визнання і розповсюдження. Вони базуються на новому погляді на сільське господарство, при якому поле, неоднорідне за рельєфом, ґрунтовим покривом та агрохімічним вмістом потребує застосування на кожній ділянці окремих агротехнологій. Світова практика доводить, що затрати на прилади точного землеробства окупляться протягом 2–4 років їх використання. Моніторинг сільськогосподарських угідь, за допомогою дистанційних методів, дозволяє отримати об’єктивні дані, які грають важливу роль для прийняття необхідних управлінських рішень та у підвищенні конкурентоспроможності виробництва», – наголосив к.е.н. ЖНАЕУ Віталій Данкевич.

Презентації:

Прес-служба Житомирського національно агроекологічного університету

Сварог

Баннер Міністерство освіти і науки
України

Баннер Міністерство аграрної політики та продовольства україни

Баннер Міністерство освіти і науки України

EUROSCI Network Zhytomyr National Agroecological University

Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства

Центр Полісся Органік

ЕРК Відродження