Протягом 2017–2018 рр. у  Житомирському національному агроекологічному університеті реалізували  проект «Поліпшення технічного стану та благоустрій водойм на території Ботанічного саду. Реконструкція».

 

 Зокрема, на це витратили бюджетні кошти – понад півтора мільйона гривень. Оглянути результати роботи   завітав голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма.

Разом з ректором ЖНАЕУ Олегом Скиданом, проректором з наукової роботи та інноваційного розвитку, доктором сільськогосподарських наук Людмилою Романчук, підрядниками проекту, співробітниками Ботанічного саду і представниками екологічного ліцею № 24 він оглянув три озера у Ботанічному саду.

За словами ректора, озера щонайменше не чистили останні років тридцять, тож роботи видалося чимало. Втім, нині територія виглядає дуже охайно, біля водойм додатково встановили огорожу, облаштували доріжки для прогулянок тощо. У Ботанічному саду вже вирішують, хто стане сусідами пари чорних лебедів у двох інших озерах.

«Було здійснено очистку дна озер від мулу, формування та укріплення укосів берегів із спорудженням терас над водними об’єктами та проведено благоустрій території навколо озер із встановленням огороджувальної сітки, альтанки, лавок та укладання доріжок тротуарною плиткою загальною площею близько 400 м2. Це все дало можливість поліпшити естетичний  вигляд території Ботанічного саду, створити більш сприятливі умови для проведення наукової, навчальної та просвітницької роботи серед студентів, учнів загальноосвітніх навчальних закладів, коледжів, гостей міста та області, – пояснив ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. – Ми вдячні за сприяння та підтримку в реалізації проекту  керівництву й депутатському корпусу обласної ради,  департаменту регіонального розвитку та управлінню екології та природних ресурсів Житомирської  ОДА, обласному фонду охорони навколишнього природного середовища і всім причетним».

Після екскурсії своїми враженнями поділився і голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма: «Наш Ботанічний сад  – один  із найкращих дендропарків України та є окрасою  міста, його родзинкою і візитівкою. Тут зібрані чималі колекції плодово-ягідних, овочевих, лікарських, технічних та декоративних рослин, серед них 15 видів, занесених до Червоної книги України. Тому необхідність реалізації саме цього об’єкту ні в кого не викликала ні краплини сумніву. Приємно, що до справи підійшли фахово, а роботи проведені якісно».

Довідково: Ботанічний сад у Житомирі було засновано у навчальних цілях та як науково-дослідну базу. Науковці проводять дослідження теоретичних та практичних аспектів акліматизації плодових, кормових та декоративних рослин. Вивчаються екологічні особливості насіннєвого та вегетативного розмноження різних видів рослин. На базі ботанічного саду студенти проходять навчальну практику. На території Ботанічного саду зростає більше п'ятисот видів, форм та сортів деревних рослин і більше ніж тисяча видів трав'янистих рослин. Представлено ягідні, овочеві, технічні лікарські, декоративні та інші види дерев. Зростають, тюльпани, магнолії та фруктові дерева.  Загальна площа Ботанічного саду – 35,4 гектара.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання