На базі Житомирського національного агроекологічного університету  2 грудня старша викладачка кафедри правознавства, членкиня Асоціації жінок-юристок України "ЮрФем" та юристка компанії «ASPIRE MEDIA» Тетяна Кайданович  організувала захід, присвячений відзначенню Міжнародного дня захисту прав людини.

«10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Загальна Декларація прав людини, яка от уже як 71 рік служить людству еталоном справедливості, гуманності та поваги до людини, її життя та благополуччя, – пояснює Кайданович. – Інноваційні на той час положення з плином часу та розвитку людства стали для нас усіх нормами поведінки, однак 21 сторіччя ставить перед нами (особливо правниками) нові завдання та виклики. Як колись Елеонора Рузвельт розширила межі уяви міжнародної спільноти про базові права людини, особливо їх перше покоління, то сьогодні ми вже маємо справу з четвертим. Досить дискусійне та інтригуюче, воно викликає запеклі суперечки як між науковцями та юристами, так і між членами міжнародної спільноти. Сьогодні ми долучилися до світової дискусії».

Студенти  першого, другого і третього курсів факультету екології та права ЖНАЕУ змагалися за підтримку їх позицій відносно гарячих тем, а рівень підготовки проєктів оцінили провідні правники   міста:
- регіональний представник ВРУ в Житомирській області  Петро Грибан;
- адвокатка, заступниця голови АПУ у Житомирській області Наталія Нагорна;
- уповноважена з прав людини у поліцейській діяльності у Житомирській області Вікторія Сельська;
- директор місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в м. Житомир Олександр Коваль;
- головна спеціалістка регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Житомирській області Наталя Ярошенко.

Перемогу здобули команда студентів третього курсу: Вікторія Опанасюк, Анна Пестова, Микола Ковальчук, Тетяна Вознюк та Ірина Нишпал з темою "Права дітей-солдатів".

У рамках заходу також вручили сертифікати студентам третього курсу факультету екології та права, які успішно завершили 40-годинний спецкурс-тренінг «Human Rights», що викладався Тетяною Кайданович у цьому семестрі англійською мовою.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету