Рік тому в Житомирському національному агроекологічному університеті презентували освітній проект «Аграрна політика ЄС» у рамках програми Еразмус+ Жан Моне, реалізацією якого займаються  викладачі факультету економіки та менеджменту цього ВНЗ – Тетяна Зінчук, Лариса Левківська, Олександр Ковальчук, Наталія Куцмус, Василь Шукалович

.

Зокрема, впровадження проекту передбачено протягом 2016–2019 років, а про перші результати роботи у ЖНАЕУ звітували 12 грудня 2017 року під час круглого столу «Досвід спільної аграрної політики Європейського Союзу для України».

Участь у заході взяли голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма, ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан, директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА Олексій Шатило, науковці, представники аграрного бізнесу, громадських організацій, викладачі та студенти, лідери і члени сільських громад та інші зацікавлені особи громадянського суспільства.

У рамках зібрання ректор та голова обласної ради вручили  сертифікати найактивнішим слухачам освітнього модулю в Житомирському національному агроекологічному університеті. За словами керівника проекту Тетяни Зінчук,  за рік вже було опрацьовано 112 академічних годин, а слухачами модулю «Аграрна політика ЄС» стали 15 аспірантів та 108 магістрів різних спеціальностей ЖНАЕУ.

Ректор Житомирського національного агроекологічного університету наголосив, що реалізацією проекту займається професійна команда викладачів. Саме їм завдячують тим, що серед 11-и українських проектів, які перемогли у програмі Еразмус+ Жан Моне, є представники Житомирщини. Більше того, проект «Аграрна політика ЄС» – чи не єдиний за останні роки, який присвячений безпосередньо питанням аграрної політики. Його впровадження не обмежується стінами агроуніверситету, а охоплює всю Житомирську область, завдяки зустрічам й семінарам у різних районах регіону.

«Важливо, що цей освітній  проект підтримали в обласній раді та в обласній адміністрації, адже в його основі розвиток економіки Житомирщини та країни загалом. Приємно, що потреби та прагнення науковців зрозуміли та сприйняли представники влади», - додав ректор ЖНАЕУ Олег Скидан.

Нагадаємо, що проект «Аграрна політика ЄС» покликаний сприяти встановленню тісних контактів у сфері міжнародного співробітництва  між викладачами і дослідниками, студентами та науковими колами, державними органами влади та громадянського суспільства.  Основна мета  – отримання, засвоєння та розповсюдження знань щодо еволюційних засад, сучасного стану і перспектив розвитку Спільної аграрної політики ЄС.

У вступному слові голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма наголосив на позитивних змінах, що відбуваються наразі в аграрній галузі області.

«Аграрна галузь – одна з провідних галузей економіки Житомирщини. Вже стало нормою, що наша область щорічно збирає майже 2 млн тонн зернових і аграрна галузь області лідируючі місця в Україні. Впродовж цього року Житомирщина експортувала товарів на суму більше 453 млн доларів, майже половина з яких – це сільськогосподарська продукція. В області затверджена програма, яка спрямована на підтримку аграріїв, а об’єднані територіальні громади виграють європейські гранти, завдяки яким розвивається сільське господарство», – пояснив голова обласної ради.

Проект «Аграрна політика ЄС» від програми Еразмус+ Жан Моне Модуль включає 5 освітніх курсів по 20–24 год. кожен: «ЄС від витоків до стратегії «Європа 2020», «САП ЄС: досвід та сучасна модель», «Політика сільського досвіду ЄС», «Агробізнес ЄС», «Екологічне сільське господарство ЄС».

Про структуру цих курсів, мотивацію і набір компетентностей, які вони формують у слухачів, а також про мету, цільову аудиторію, завдання, заходи  та перші результати проекту «Аграрна політика ЄС» у рамка круглого столу в ЖНАЕУ присутнім розповіли лектори – безпосередні виконавці проекту.

Після презентації до дискусії та виступів під час круглого столу «Досвід спільної аграрної політики  європейського союзу для України» долучилися: завідувач відділу економіки і політики аграрних перетворень ДУ «Інститут економіки та прогнозування» НАНУ Олена Бородіна, проректор з навчальної і виховної роботи НУБІП Сергій Кваша, координатор Робочої групи з питань розвитку сільських територій Офісу підтримки реформи при Міністерстві агарної політики та продовольства України Роман Корінець, гендиректор ВГО «Українська аграрна конфедерація»  Павло Коваль,  начальник відділу стандартизації та системи управління ДП «Житомирстандартметрологія» Алла Козінчук, директор ДП «Радомілк» Артур Дургарян, фахівець-аналітик дослідження експортних ринків ПАТ «Житомирський маслозавод» Сергій Поліщук, керівник міжнародного відділу Української асоціації молодих фермерів Ілляс Ахметов, президент Житомирської торгово-промислової палати Андрій Михайлов, перший заступник начальника Житомирської митниці ДФС Валерій Кубаль, голова Попільнянської райради Петро Боровський, міський голова Баранівки Анатолій Душко, міський голова Радомишля Володимир Тетеревський та інщі.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання