«Еволюція грошей в Україні» – саме під такою назвою 17 жовтня у Житомирському національному агроекологічному університеті презентували тематичну виставку.

 

Захід проходив у рамках відзначення Дня народження кафедри фінансів і кредиту  факультету обліку та фінансів ЖНАЕУ.

Зокрема, студенти могли дізнатися про те, коли і як виникли українські гроші, як змінювався їх зовнішній вигляд, собівартість тощо.

Матеріали для експозиції збирала та опрацьовувала доцент кафедри фінансів і кредиту Інна Шубенко. Вона дослідила етапи розвитку та еволюції української гривні, а також окремо  підготувала презентацію про паперові гроші у період 1917–1922 рр. Власне тоді, з поміж інших, окремо існували грошові  одиниці  певних регіонів. Такі купюри мала Житомирщина і окремо Баранівський фарфоровий завод.

Завідувач кафедри фінансів і кредиту ЖНАЕУ Дмитро Дема представив на виставці екземпляри зі своєї колекції – цінні та сувенірні монети з різних куточків світу. Особливу увагу акцентував на грошовій одиниці, від якої, власне, й походить назва української гривні.

Розповів про виникнення грошей у світі, матеріали, з яких їх виготовляли, поступовий перехід до паперових коштів, випуск ювілейних і пам’ятних монет, грошову реформу в Україні тощо.

Крім цього, студентам було представлено  відеоекскурс про найважливіші події з історії  розвитку кафедри, її досягнення та здобутки, гумористичний відеоролик.

Нагадаємо, що кафедра фінансів і кредиту  створена у жовтні 1994 року в результаті реформування кафедри бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльності. Кафедру очолює кандидат економічних наук, професор Дема Дмитро Іванович. Колектив кафедри забезпечує викладання дисциплін фінансового спрямування, а саме: фінанси, фінанси підприємств, фінансовий менеджмент, ринок фінансових послуг, податкова система, фінансова діяльність суб’єктів господарювання, гроші і кредит, страхування, страхові послуги, страховий менеджмент, біржова діяльність, банківські операції, бюджетна система, бюджетний менеджмент, міжнародний фінансовий менеджмент, інвестування, аудит, соціальне страхування, основи митного та валютного законодавства, біржова діяльність, міжнародні кредитно-розрахункові та валютні операції, місцеві фінанси, оподаткування суб’єктів господарювання, податковий менеджмент, центральний банк і грошово-кредитна політика, фінансове посередництво, управління фінансовою санацією підприємства. Викладачі кафедри забезпечують підготовку спеціалістів за  такими напрямами підготовки: «Фінанси і кредит», «Облік і аудит», «Менеджмент ЗЕД», «Менеджмент організацій», «Економіка підприємства». Крім цього, викладачі кафедри беруть участь у перепідготовці кадрів в Інституті післядипломної освіти та дорадництва університету. Кафедра бере активну участь у міжнародному співробітництві через участь у міжнародних програмах та грантах з університетами США, Франції, Данії та іншими. 

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання