У Житомирському національному агроекологічному університеті у рамках відзначення Дня пам’яті та примирення 8 травня відбулося  вшанування загиблих у Другій світовій війні біля обеліска, що розташований на території закладу вищої освіти.

Участь у заході взяли ректор ЖНАЕУ Олег Скидан,  проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Людмила Романчук, проректор з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку Іван Мартинчук, проректор з питань економічного розвитку та безпеки Юрій Демяненко, декани факультетів, викладачі, голови профкомів, представники органів студентського самоврядування.

Присутні поклали квіти до меморіалу пам’яті загиблих студентів та викладачів ЖНАЕУ, який було споруджено  у 1970 році.

За словами ректора Олега Скидана,  в історії агроуніверситету за роки існування є багато трагічних сторінок. Студенти, випускники та викладачі навчального закладу гинули на різних фронтах – у Другій Світовій війні, в Афганістані, у зоні проведення АТО на Сході країни. Про їх подвиг пам’ятають, їх імена не забуті. Вони відзначалися відданістю своїй Батьківщині та з гідністю виконували свій обов’язок.

«У ці травневі дні ми зі смутком згадуємо усіх тих, чиї життя забрала війна, – відзначає ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. – Висловлюємо свою шану та повагу нашим захисникам. Виховані на прикладі подвигів   дідів та батьків,  ми не маємо права здаватися й нині. Україна буде вільною і незалежною, мир та спокій повернуться у всі її регіони. Ми в це віримо так само, як вірили у перемогу в Другій світовій десятки років тому ті, чиї імена навіки увійшли в історію».

Напередодні Дня перемоги студенти ЖНАЕУ традиційно прибирали могили загиблих воїнів на військовому кладовищі в Житомирі.

Також на технологічному факультеті ЖНАЕУ  організували зустріч студентів з ветеранами Другої світової війни.  Студенти привітали ветеранів зі святом Перемоги, вручили квіти та висловили найтепліші слова подяки за мужність, героїзм та подвиг, побажали міцного здоров’я та довголіття.

Нагадаємо, що 7 травня у Житомирському національному  агроекологічному університеті    студенти та викладачі могли поспілкуватися із сучасними героями країни – учасниками АТО, десантниками Сергієм Артьомовим та Сергієм Голякою.