Вже другий рік поспіль школярі із усієї  області приїздили у Житомирський національний агроекологічний університет, аби взяти участь у написанні диктанту польською мовою.

Зокрема, захід відбувся   20 травня   за підтримки Фонду «Свобода і Демократія» («Wolność i Demokracja») та Сенату Республіки Польща, а в Житомирі його співорганізатором  традиційно виступає обласна Спілка поляків України.

Цьогоріч  V загальноукраїнський диктант  «Я пишу, ти пишеш, ми пишемо… польською» присвячений сотій річниці відновлення Польщею незалежності. До написання диктанту протягом 19–20 травня приєдналися кілька українських міст – Львів, Київ, Хмельницький, Одеса, Харків, Вінниця, Кропивницький, Дніпро, Дрогобичі, Городок (Хмельницька область), Кривий Ріг,  Рівне, Чернівці і Житомир.

У ЖНАЕУ понад 130 учасників диктанту з польської мови вітали ректор Олег Скидан, проректори університету – Іван Мартинчук та Людмила Романчук, голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур, представники Генерального консульства РП у Вінниці, інші.

«Наш університет має гарних партнерів і друзів серед польських  закладів освіти, реалізовуємо проекти, проводимо наукові конференції, приймаємо делегації і науковці  ЖНАЕУ теж їздять у Польщу, співпрацюємо у сфері отримання «подвійних дипломів», –  поділився з присутніми ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан.  –  Разом з тим,  агроуніверситет бере активну участь у розвитку свого регіону, налагоджуємо цільове співробітництво з польською громадою Житомирщини».

Крім цього, Олег Скидан вручив пані Вікторії відзнаку «Гордість ЖНАЕУ» та подякував за тривалу співпрацю організації і навчального закладу.

До слова, після завершення написання диктанту,  майбутнім абітурієнтам роздали інформаційні матеріали про факультети та спеціальності, які пропонує  ЖНАЕУ.  Для переможців диктанту в категоріях «Діти і молодь» та «Дорослі» організатори підготували пізнавальні подарунки і цінні призи.

Нагадаємо, що у квітні на базі Житомирського національного агроекологічного університету проходив «Всеукраїнський правовий диктант».