На базі Житомирського національного агроекологічного університету 11 квітня відбуласья дискусійна панель   «Зелене місто: клімат та урбаністика».

Захід було проведено за ініціативи викладачів кафедри екологічної безпеки та економіки природокористування ЖНАЕУ – Ращенко Анастасії, Лесь Анастасії, Климчик Ольги та викладача кафедри економічної теорії та інтелектуальної власності ЖНАЕУ Іванюк Ольги.

Під час дискусії спікери  розповідали про зелене місто, клімат та урбаністику, стратегію та візію, сталий розвиток, енергозбереження тощо.

Викладачі ЖНАЕУ  та студенти факультету екології і права, факультету лісового господарства та факультету економіки та менеджменту, разом із представниками Житомирської міської ради та фахівцями Житомирського РВ Асоціації міст України,  поспілкувалися про наявні екологічні проблеми, приклади розвитку зелених концепцій та обговорили шляхи «озеленення» міського середовища.

Зокрема, на дискусію в Житомирський національний агроекологічний університет завітали  консультант з фінансових питань Асоціації міст України Гаращук Сергій, директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Костриця Микола, начальник відділу інфраструктурних проектів та енергоефективності Житомирської міської ради Зятікова Тетяна, заступник директора департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради, головний архітектор міста Безбородов Юрій.

За словами проректора ЖНАЕУ з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку Івана Мартинчука проведення дискусійної панелі   «Зелене місто: клімат та урбаністика» має просвітницький характер для екологічного виховання молоді.

«Наше місто – частина глобальної екосистеми Житомирської області, України. На екосистему Житомира впливає низка факторів. Зокрема те, що ми знаходимося поруч із зоною радіоактивного забруднення ЧАЕС, є проблема забруднення річок, недостатності озезеленених територій, усихання лісів, – говорить проректор Мартинчук. –  Ми є складовою глобальної екосистеми під назвою «Земля». Кожен із факторів є важливим, адже екологічними питаннями необхідно займатися в комплексі. Не останню роль у цій роботі займає і просвітницький аспект. Саме для цього ми сьогодні влаштували екодискусію із посадовцями, викладачами та студентами нашого університету, адже саме від нашої молоді залежатиме розвиток нашого міста», – каже Іван Мартинчук.

У контексті цього Іван Мартинчук згадав про екологічні проекти та ініціативи, до яких долучається Житомирський агроуніверситет – влаштовують Дні довкілля, проводять благоустрій на території ВНЗ, Ботанічного саду та прилеглих ділянках, прибирають береги річок від сміття, висаджують ліс, декоративну зелень та фруктові дерева, збирають пластикові кришечки у рамках проекту «Шлях додому» на підтримку воїнів АТО, беруть участь у загальноміській толоці та проводять власні заходи екологічного спрямування, інше.

«Покращити «легені» нашого міста може кожен з нас. Це можливо завдяки озелененню наших прибудинкових територій. Уявіть, що кожен житомирянин, житомирська родина посадять хоч одне дерево. Загалом це буде близько 200 тисяч насаджень. А це і є кисень, «легені» , а значить здоров’я нашого міста», – додає проректор ЖНАЕУ з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку.

Микола Костриця нагадав, що у Житомирі впроваджуються заходи, що стосуються екологічних, кліматичних та урбаністичних питань. Зокрема, затверджено «Муніципальний енергетичний план міста на 2017–2020 роки».

Заходи Програми, серед іншого, передбачають зменшення викидів СО2 на 20 %. Наразі виконавчими органами Житомирської міської ради  розробляється концепція «Інтегрованого розвитку Житомира».

«Разом з нашими німецькими та швейцарськими  партнерами  ми працюємо над концепцією Інтегрованого розвитку міста Житомира до 2030 року. У роботі 6 пріоритетів, які окреслюють ті ключові фактори, куди ми маємо рухатися до 2030 року. Один із таких векторів – це «Зелене місто». Цей напрямок пов'язаний із кліматом, екологією, озелененням, мобільністю,  розповідає директор департаменту економічного розвитку міської ради Микола Костриця. –  Цього року ми втретє проводимо урбаністичний фестиваль «Майстерня міста», який буде присвячено темі «Зелене місто». Це ще одна можливість обговорити ті проблеми, які стосуються міста саме в цьому напрямку. Хто, як не студенти та викладачі агроекологічного вузу можуть нам допомогти та згенерувати ідеї, які зроблять Житомир зеленішим. Тому, я запрошую присутніх на цій дискусії  до написання та подачі власних мініпроектів для участі у «Майстерні міста -2018». Прийом заявок завершується 15 квітня».

­­­­­­­­Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету