У Житомирі 16 травня вперше провели Регіональний форум «Житомирщина – територія можливостей», мета якого – продемонструвати всі умови для залучення інвестицій в економіку регіону.
Під час форуму відбувся економічний дискусійний клуб, участь в якому взяли голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, голова Житомирської облради Володимир Ширма, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні Ордабаєв Самат, ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан, викладачі та науковці начального закладу, представники інвестиційних компаній, інші.
Також у рамках форуму була організована робота в панельних дискусіях: «Виробничий сектор Житомирщини: реалії та перспективи розвитку», «Впровадження «альтернативних» технологій – ключ до сталого розвитку», «Реалізація концепції нової української школи в умовах регіону», «Культура як фасилітатор змін. Культурні інституції – нова ефективна модель і їх роль у розвитку регіону», «Спорт як інвестиція в здоровий спосіб життя», «Вимір децентралізації».
Зокрема, на базі ЖНАЕУ збиралися учасники дискусійної панелі «Виробничий комплекс Житомирщини: реалізації та перспективи розвитку».
На захід завітали: Скидан О.В. – д.е.н., професор, ректор ЖНАЕУ, Романчик Л.Д. – д.с.-г.н., професор, проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку ЖНАЕУ, Ремезова О.О. – начальник відділу Інститут геологічних наук України, д.геол.н., професор Житомирського державного технологічного університету, Вдовиченко А.І. – голова правління спілки буровиків України, професор Полтавського національного технічного університету, Шукалович В.Ф. – к.е.н., інспектор з виробництва сільськогосподарської продукції ТОВ «Органік Мілк», Чернувський В.В., Гіреля В.В., Гересемчук В.І. – к.с.-г.н.; Вишневська О.В. – к.с.-г.н., Рижук С.М. – д.с.-г.н., в.о. директора Інституту сільського господарства Полісся НААН України, Проценко Л.В. – к.т.н.
Вони спілкувалися про «Перспективи освоєння родовищ Пержанського рудного району», «Органічне виробництво в Україні. Стан та перспективи розвитку», «Прогностичні тренди збільшення виробництва зернових культур в системі постійного моніторингу шляхом оцифровування онтогенетичного стану рослин», «Використання безпілотних літальних апаратів у моніторингу сільськогосподарських угідь», «Сучасний кормовий клин в зоні Полісся», «Особливості використання земельного ресурсу в умовах Житомирської області» та «Якість і конкурентоспроможність українських сортів хмелю в контексті ринкових відносин».
Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету