У Житомирському національному агроекологічному університеті 16 жовтня за участю БУ «Методично-технологічний центр з аквакультури» м. Київ, Житомирського рибоохоронного патруля, викладачів кафедри біоресурсів, аквакультури та природничих наук, студентів факультету екології і права, учнів та вчителів міського ліцею №25, а також представників громадськості відбувся круглий стіл «Світові тенденції сталого розвитку аквакультури. Кращі світові практики для України».
Під час заходу присутні обговорили питання проблеми організації орендних відносин в рибництві, продукції аквакультури Польщі: створення та отримання доданої вартості, сучасного стану і перспектив розвитку турецької аквакультури, досвіду вирощування австралійського червонопалого рака в РАС та розвитку аквакультури в Житомирській області як одного із видів рибогосподарської діяльності.
Доповідачі Шарило Юрій, Федоренко Микола, Саванчук Володимир та Гребенчук Людмила розглянули основні проблеми аквакультури в Україні, а також озвучили шляхи їх вирішення, враховуючи кращий світовий досвід.
Попри наявні проблеми, учасники круглого столу налаштовані оптимістично: «Досліджуючи зарубіжний досвід розвитку аквакультури в Польщі та Туреччині, всюди простежується популяризація та пріоритети штучного вирощування. Адже аквакультура має багато переваг перед виловом у природних водоймах: немає загрози знищення видів рослин і тварин, а навпаки, зберігаються і відновлюються екосистеми; дає можливість вирощувати особливо цінні і рідкісні види; задовольняє гастрономічні потреби людства; створюються можливості для розвитку малого та середнього бізнесу, отже, нові робочі місця; взагалі сприяє економічному розвитку нашої країни».
Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету