У Житомирському національному агроекологічному університеті 16 жовтня   за участю БУ «Методично-технологічний центр з аквакультури» м. Київ, Житомирського рибоохоронного патруля, викладачів кафедри біоресурсів, аквакультури та природничих наук, студентів факультету екології і права,  учнів та вчителів міського ліцею №25, а також представників громадськості відбувся круглий стіл «Світові тенденції сталого розвитку аквакультури. Кращі світові практики для України».

 

Під час заходу присутні обговорили  питання проблеми організації орендних відносин в рибництві, продукції аквакультури Польщі: створення та отримання доданої вартості, сучасного стану і перспектив розвитку турецької аквакультури, досвіду вирощування австралійського червонопалого рака в РАС та розвитку аквакультури в Житомирській області  як одного із видів рибогосподарської діяльності.

Доповідачі  Шарило Юрій, Федоренко Микола, Саванчук Володимир та Гребенчук Людмила  розглянули основні проблеми аквакультури в Україні, а також озвучили шляхи їх вирішення, враховуючи кращий світовий досвід.

Попри наявні проблеми, учасники круглого столу налаштовані оптимістично: «Досліджуючи зарубіжний досвід розвитку аквакультури в Польщі та Туреччині, всюди простежується популяризація та пріоритети штучного вирощування. Адже аквакультура має багато переваг перед виловом у природних водоймах: немає загрози знищення видів рослин і тварин, а навпаки, зберігаються і відновлюються екосистеми; дає можливість вирощувати особливо цінні і рідкісні види; задовольняє гастрономічні потреби людства; створюються можливості для розвитку малого та середнього бізнесу, отже, нові робочі місця; взагалі сприяє економічному розвитку нашої країни».

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання