На базі кафедри комп’ютерних технологій і моделювання систем Житомирського національного агроекологічного університету 30 січня  відбулася нарада з питань впровадження ГІС-технологій та космічних технологій у розвиток громад Житомирщини під головуванням ректора університету Олега Скидана  та начальника відділу містобудування, архітектури та кадастру департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА Валентини Умінської.

Участь у обговоренні практичних аспектів впровадження ГІС–технологій у забезпечення розвитку громад Житомирської області взяли представники компанії ESRI, департаментів регіонального розвитку і агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОДА, управління освіти і науки, керівних органів влади Малинського, Коростишівського та Новоград-Волинського районів, керівники навчально-наукових центрів ЖНАЕУ та кафедри КТіМС.

Зокрема, було розглянуто перспективи реалізації пілотних проєктів у Новоград-Волинському районі, а також у містах Малин та Коростишів, представники яких висловили велику зацікавленість  у проєкті.

Нагадаємо, що наприкінці листопада Житомирському національному агроекологічному університеті проходила ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Становлення механізму публічного управління розвитком територій як пріоритет державної політики децентралізації»,  в рамках якої керівник Центру інтелектуальної власності, інноватики та управління проєктами ЖНАЕУ Ірина Литвинчук представила пілотну концепцію моделі управління регіоном на платформі космічних та геоінформаційних систем.

«Одним із ключових пріоритетів державної політики України є питання децентралізації і регіонального розвитку, – пояснив ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – У рамках їх реалізації   на перший план виходять проблеми формування сучасних механізмів та інструментів розвитку територій, підвищення ролі органів місцевого самоврядування в управлінні соціально-економічним розвитком тих або інших адміністративно-територіальних одиниць.  Також одним з основних питань конференції є, зокрема, проблематика створення та впровадження нової моделі регіонального управління, яка базується на використанні сучасних космічних та геоінформаційних систем».

Наразівикладачі Житомирського національного агроекологічного університету також проводять навчальні тренінги з навиків застосування ГІС-технологій у природоохоронній діяльності для працівників Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету