У Житомирському національному агроекологічному університеті 3 грудня влаштували святковий захід з нагоди Дня працівника сільського господарства та річниці агрономічного факультету.

«Ще зі студентської лави привчаємо вас відзначати професійне свято у осінньо-зимовий період, коли усі роботи в полях завершені, – наголосив у вітальному звернення ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – На сьогоднішній день, агрономічний факультет – не лише один з найстаріших в університеті, ровесник навчального закладу, але й  найчисельніший. Тут постійно зростають набори студентів. У молоді є бажання здобувати освіту за цим фахом, прагнуть подальшої професійної реалізації задля зростання економічного й аграрного потенціалу країни. Агрономічний факультет десятиліттями готує хороших фахівців у своїй сфері, вас усіх сміливо можна назвати «богами землі», «богами поля». Щиро вітаю вас зі святом, бажаю сил і натхнення, усього найкращого».

До привітань долучилися проректори   Людмила Романчук і Юрій Демяненко, декан агрономічного факультету Олександр Саюк.

«Ми сучасні, прогресивні, успішні, креативні, свідомі, розумні, кмітливі і талановиті, – зауважив Саюк. – Я переконаний, що тут навчаються найкращі студенти і працюють найкращі викладачі. Підтвердженням цьому є численні перемоги на всеукраїнських конкурсах наукових робіт, олімпіадах, а також спортивні здобутки: наші першокурсники цього року на Спартакіаді мають перше командне місце, викладачі – друге. Вже п’ять років за результатами оцінювання знань старших курсів, агрономічний факультет не опускається нижче другого місця серед інших факультетів ЖНАЕУ. Дуже порадувала команда КВН, яка на фестивалі не лише гідно представила факультет, але й здобула перемогу. Є значні досягнення, ми працюємо, покращується матеріально-технічна база. Агрономічний факультет намагається тримати першість у всьому. Бажаю мирного неба, добра  й добробуту, плідної співпраці».

У рамках святкування в ЖНАЕУ провели концерт, де   студенти спільно із наставниками представили хореографічні постановки, вокальні композиції, гумористичні мініатюри та власну поезію, інше.

Довідка: Агрономічний факультет є ровесником  Житомирського національного агроекологічного університету. Впродовж 48 років (1922–1970 рр.) він залишався єдиним в Житомирському сільськогосподарському інституті. Передісторія  навчального закладу – це і історія факультету, котра свідчить, що узгоджене зі З’єднаними Департаментами Державної економії і майна Подання Міністерства землеробства і державного майна 22 березня 1899 року затвердив Імператор Микола ІІ і повелів у селі Ледухів Кременецького повіту Волинської губернії відкрити нижчу сільськогосподарську школу І розряду. На вимогу часу у складі агрономічного факультету проходили структурні зміни. У 1945 році функціонувало 10 кафедр, у 1946–1950, 1953–1955 роках – 15, у 1951–1952 рр. – 17 кафедр. У червні 1993  року агрономічний факультет перетворено на агроекологічний. У 1999 році факультету було повернено попередню назву – агрономічний. Факультет у різні роки очолювали М. С. Шевченко, А. І. Міліневський, С.І. Слухай, О. Л. Барановський, І. П. Клименко, О. С. Зінченко, Я. М. Боднарук, П. В. Литвак, Л. К. Томашевський, С. Ф. Гриб, М. Ф. Рибак, П. І. Трофименко. У 1991–2011 рр. деканом факультету працював Микола Федорович Рибак (1947 р.н.), кандидат сільськогосподарських наук, доцент, доктор філософії, Відмінник освіти України, заслужений працівник сільського господарства України. Під керівництвом М. Ф. Рибака агрономічний факультет за результатами атестації отримав найвищий четвертий рівень акредитації. З липня 2014 року декан факультету О. А. Саюк.

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету