Професор Університету штату Огайо («The Ohio State University») Алан Лайнс вперше в Україну приїхав 25 років тому. З того часу, зізнається, уважно слідкує за подіями в країні, намагається долучатися до важливих наукових та економічних процесів. Саме з його візиту кілька років тому розпочалася  співпраця із Житомирським національним агроекологічним університетом, а викладачі цього навчального закладу проходять стажування на базі «The Ohio State University».

 

Професор відзначає, що знайшов у ЖНАЕУ однодумців та друзів, тож нині відгукнувся на їх прохання поділитися досвідом у аграрній та космічній сферах. На допомогу взяв свого колегу – професора Джона Фултона. Той з Україною та Житомиром, зокрема, лише починає знайомство, але має сподівання, що його знання будуть при нагоді.

Перша зустріч із представниками «The Ohio State University» в Житомирському національному агроекологічному університеті в рамках тижневого візиту відбулася 6 вересня в Інформаційному центрі ЄС, який відкрили на початку року. 

Гостей привітали ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Людмила Романчук,  керівник відділу міжнародних зв'язків Павло Поплавський, викладачі кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції,  частина з яких займалася впровадженням проекту «Аграрна політика ЄС» від програми Еразмус+ Жан Моне, представники інших факультетів.

Викладач ЖНАЕУ  Віталій Данкевич підготував змістовну та інформативну презентацію   «Implementation of Earth Remote Sensing Data to the Agriculture» («Застосування даних дистанційного зондування землі у сільському господарстві»), розповів про аграрний сектор країни та регіону Полісся. Фахівець відділу міжнародного співробітництва Олександр Чайкін представив актуальні напрямки наукових досліджень університету, а також розповів про діяльність навчального закладу.

Ректор агроуніверситету Олег Скидан відзначив, що протягом останніх місяців  у ЖНАЕУ взяли курс на впровадження космічних технологій. Найближчим часом планують відкрити регіональний космічний центр «Полісся», для якого вже встановили антенну станцію для прийому інформації з космічних апаратів. Цьому передувала низка зустрічей, підписання угод про співпрацю, участь у спільних заходах і проведення власних – форум  «Космічні технології для агробізнесу», а також Національний форум «Корольов. Космос. Житомир», тощо.

Він наголосив, що космічні технології надають нам широкий спектр можливостей:

- ідентифікація та облік площ посівів;
- прогноз врожайності агрокультур;
- оцінка стану посівів агрокультур;
- визначення площ посівів;
- визначення ділянок, що потребують внесення добрив та ядохімікатів;
- контроль сівозмін та якості проведення агротехнічних заходів;
- визначення площ вимерзання агрокультур;
- визначення площ пасовиськ;
- аналіз результатів субсидіювання
- оцінка снігового покриву, вологості;
- визначення уражених ділянок.

«Наразі це надзвичайно перспективно. Космічні технології відкривають нову еру в агровиробництві та розвитку кожної країни. Вже понад 10 років агробізнес спирається на дані супутникового моніторингу, супутникові знімки полів та GPS-технології.  Якщо раніше ці інструменти можна було вважати скоріше допоміжними та факультативними, то сьогодні застосування даних із космосу стає все більш поширеним», – додав Віталій Данкевич.

Про свою роботу та досягнення  у напрямку впровадження сучасних інформаційних технологій, у тому числі використання космічних знімків, в аграрному секторі розповів і Джон Фултон під час наступного заходу на базі комп’ютерного центру ЖНАЕУ.

Делегація також відвідала Музей космонавтики ім. С. Корольова, підприємство та музей-замок у Радомишлі. 

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 


 PIКК

 

web прийом до аспірантури

 

 PIКК

гиф економика конкурс

Калькулятор 1920х1080

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання