У Житомирському національному агроекологічному університеті 20 квітня   національний медіа-експерт ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) Олександр Рєвнівцев провів семінар для студентів та науково-педагогічних працівників факультету ветеринарної медицини на тему «Проект технічної допомоги: Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап».

Організатором даного заходу  став заступник декана факультету ветеринарної медицини ЖНАЕУ, доцент Пінський О. В.

У рамках зустрічі також  обговорили  питання щодо підписання угоди про співробітництво між Житомирським національним агроекологічним університетом та ФАО.

Станом на  кінець березня 2017 року поголів’я свиней в Україні склало 6 303 800 голів і, у порівнянні з березнем 2016 року, скоротилося на 10,5%. Основною причиною такого стану є стрімке поширення так званої «африканської чуми свиней» (АЧС).

«Динаміка поширення АЧС в Україні є загрозливою. З початку 2017 року в Україні виявлено 59 випадків африканської чуми свиней (АЧС). Усього з 2012 року на території України зареєстровано 207 випадків захворювання на АЧС у 23 областях України. Останній випадок був зареєстрований 26 березня 2017 року в Івано-Франківській області. Згідно з прогнозами експертів ФАО, у 2017 році сектор свинарства може втратити від 18,2 тис. до 1,5 млн голів (до 40% поголів'я), або 4 мільярди гривень, а господарства населення – від 1 тис. до 71 тис. голів. При проведенні заходів із ліквідації АЧС з 2012 року в епізоотичних осередках вилучено та знищено понад 120 тис. голів свиней, зокрема, майже 52 тисячі – минулого року й понад 3 тисяч – у поточному. Збитки через вилучення свиней в особистих селянських господарствах внаслідок карантинних заходів з 2012 року становили 13,77 млн грн, у спеціалізованих свинарських господарствах – 123,87 млн грн», – зазначають у ФАО.

З 2012 року в Житомирській області зафіксовано три випадки спалаху АЧС. Загалом у Житомирській області під час заходів з ліквідації АЧС було знищено біля 530 голів свиней, що завдало збитків господарствам більш ніж на 1 мільйон гривень.

Експерти наголошують, що вакцини від цього захворювання не існує, тому найбільш ефективним способом боротьби з цим вірусом є заходи із запобігання його поширення та своєчасною ліквідацією. АЧС не становить небезпеки для людей: на АЧС хворіють лише дикі та свійські свині.