На базі Житомирського національного агроекологічного університету 27 листопада  відбулася інструктивно-методична семінар-нарада з представниками департаменту освіти 

 

 міської ради, компанії «Esri», Державного космічного агентства України, директорами шкіл та ліцеїв міста щодо застосування хмарного сервісу «ArcGIS Online» в освітньому процесі.

Відзначимо, що наразі  ЖНАЕУ уклав угоду з компанією «Esri» та проводить підготовку фахівців університету з питань практичного використання геоінформаційних програмних продуктів «ArcGIS» для вирішення практичних завдань у сферах освіти, охорони здоров’я, економіки, екології, міського розвитку тощо.

Учасників зібрання привітав ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан, заступник міського голови Марія Місюрова, інші. Розробники презентували присутнім можливості і переваги використання сервісу, а після завершення для усіх охочих провели екскурсію закладом вищої освіти – відвідали Інжинірингову школу, сучасний комп’ютерний центр, Інформаційний центр ЄС, Музей грунтів, інтерактивну пісочницю, лабораторії тощо.

Довідково: У рамках реалізації концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України компанія «Esri» (США) прийняла рішення долучити Україну до Глобального проєкту модернізації освіти. Мета проєкту – зміна підходів до викладання базових дисциплін в середній школі, а саме  – географії, природознавства, екології, історії, інформатики та інших. Для досягнення вказаної мети компанія Esri надає безкоштовно і без будь-яких прихованих зобов’язань річну ліцензію на використання хмарного сервісу «ArcGIS Online» усім загальноосвітнім середнім школам і ліцеям.  Якщо заклад освіти в цьому сервісі протягом року реалізує якийсь освітній проєкт, то ліцензія продовжується ще на два-три роки. В компанії «Esri» вважають, що за такий період школа зможе напрацювати нові підходи до викладання різних дисциплін із застосуванням сучасних геоінформаційних систем (ГІС), даних дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) і аерофотозйомок. Застосування сучасних інформаційно-комунікативних технологій у середній школі сприятиме підготовці фахівців для вирішення завдань екології, управління і розвитку територій, ефективного використання ресурсів та розвитку експорту ІТ-послуг.  

 

Пресслужба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання