Для викладачів та студентів технологічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету   представник «Dinamica Generale S.p.A.» у країнах СНД  Володимир Шептун провів семінар  «Можливості портативного аналізатора кормів AgriNIR для корекції раціонів та удосконалення годівлі тварин».

 

Мета  заходу – набуття досвіду із сучасних методів досліджень кормів та корекції раціонів, з’ясування ефективності роботи портативного аналізатора кормів AgriNIR в умовах виробництва. 

Відзначимо, що технологічний супровід у сільському господарстві неможливий без сучасної лабораторної бази. Тому  такий семінар   є корисним заходом для викладачів і студентів технологічного факультету з огляду на здобуття ними досвіду роботи із сучасним лабораторним обладнанням.

 

 Присутні змогли ознайомитись з тим, які господарства використовують даний прилад, дізнатися наскільки точними є результати його аналізів та за який час вартість аналізатора може окупитися на підприємствах тощо.

Проблемним питанням використання аналізатора є відсутність нормативної бази щодо метрологічної атестації  відповідного приладу в Україні.

Тому власники такого обладнання не можуть надавати безпосередні лабораторні послуги щодо визначення хімічного складу кормів, а змушені надавати більш повний технологічний супровід для виробників, і лише за таку діяльність отримувати кошти.

Крім того, у компанії є проблеми із співпрацею з господарствами, які знаходяться у приватній власності і не завжди бажають контактувати з кожним представником, який пропонує технологічний супровід.

За  словами Володимира Шептуна, найкраще прилад реалізується і використовується у аграрному виробництві Білорусі, де збереглася виконавча вертикаль влади.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Корисні посилання