Поліський національний університетом і Державний концерн “Укрторф” підписали договір про стратегічне партнерство. Угода передбачає взаємну допомогу зі створення навчальної і науково-виробничої бази для підготовки фахівців торфовидобувної і переробної галузі. 

 

“Міністерство освіти і науки України дає можливість університетам в рамках освітніх програм відкривати нові спеціальності. Ми можемо попрацювати над відкриттям спеціальності для торф’яної галузі в рамках програм “Лісове господарство” і “Науки про землю”, – заявив ректор Поліського національного університету Олег Скидан.

“Подивіться на останні торги з продажу спецдозволів на торф: спецдозвіл на ділянку “Селище” подорожчав усемеро, а за родовище “Ірдинь” – учасник торгів запропонував 3 млн грн. Це говорить про те, що у бізнеса формується чіткий запит на роботу з торфом. Галузі скоро знадобиться багато робочих рук і розумних голів”, – прогнозує керівник Українського торфового товариства, генеральний директор Держконцерну “Укрторф” Андрій Озерчук.

“Наша галузь має великий потенціал. Україна володіє значними ресурсами і запасами торфу. Але щоб виходити на міжнародний рівень, нам потрібно мати хороші сучасні лабораторії і фахівців. Сьогодні всі фахівці – пенсійного чи передпенсійного віку. А щоб роботи ті ж екологічні проекти, чи розробляти і виводити на ринок нові види продукції – потрібні фахівці, молодь, яка перезапустить галузь. Адже сьогодні ми можемо не лише покрити весь попит на торф’яну продукцію в Україні, але і експортувати її”, – заявив директор ДП “Рівнеторф” Сергій Ващук.

Також Сергій Ващук сподівається, що Поліський національний університет розгляне можливість підготовки звітів з оцінки впливу на довкілля (які є невід’ємним етапом для отримання спецдозволів на користування надрами), а також запровадження професійних курсів для торф’яників. 

Про необхідність співпраці підприємств з навчальними закладами заявив і директор ДП “Волиньторф”, депутат Волинської обласної ради Іван Киричик: “Торф удвічі вигідніший для опалення, ніж газ. Весь світ дивиться в бік органічної продукції, і саме торф може дати поштовх цій сфері в Україні. Але цій галузі потрібні спеціалісти, які б розумілися на торфі, працювали і розвивали галузь. Якраз співпраця науковців і виробничників повинна дати свій результат, незалежно від того, в якій власності буде знаходитися торф’яна галузь.”

Олег Скидан у свою чергу заявив, що Поліський національний університет готовий до співпраці з іншими вишами: “Якщо в Рівному (Національний університет водного господарства та природокористування, який раніше готував фахівців для торф’яної промисловості – Ред.) є фахівці, які могли би готувати студентів-торф’яників, ми могли би інтегруватися: або Рівне, або ми відкриваємо освітню програму, за однією ліцензією, і навчаємо дві групи – одну в нас, іншу в Рівному. Чому ні? У нас є спільна зацікавленість з галуззю, давайте починати”.

Джерело: https://nadra.info/2021/02/specialists-for-the-peat-industry-will-be-trained-in-zhytomyr/


 PIКК 

web прийом до аспірантури

 PIКК

 PIКК

Black Simple Technology Presentation

portal2020 pnu


 

Структурні підрозділи Поліського університету

Корисні посилання