«Вимірювальна лабораторія» Поліського національного університету поповнилася атомно-абсорбційним спектрофотометром С-115М1, який призначений для визначення концентрацій хімічних елементів у водах, ґрунтах, рослинницькій продукції, інше.

Співробітники лабораторії вивчають метод кількісного визначення елементного складу речовини, що досліджується за атомними спектрами поглинання і ґрунтується на здатності атомів вибірково поглинати електромагнітне випромінювання в різних ділянках спектру.

Оптична система приладу однопроменева, з високим коефіцієнтом світловіддачі, завдяки модульованому випромінюванню тактового фонового і лінійного випромінювачів, а також завдяки дзеркальній асферичній оптиці з кварцовим покриттям і високочутливим ФЕУ.

Дифракційний монохроматор з плоскими голографічними гратами 1800 штр/мм працює в діапазоні190-855 нм. Налаштування на довжину хвилі, блок контролю та підпалу газу автоматичні.

Зовнішній ПК і вбудований інтерфейс забезпечує роботу приладу, збір і зберігання вимірювальної інформації.

Представлення результатів в одиницях оптичної щільності, інтенсивності або концентрації. Статична обробка даних з видачею значень стандартних відхилень і нормативів збіжності.

Автоматичне градуювання по 2–7 градуювальним розчинам. Сканування спектрів в будь-якому заданому інтервалі.

Зберігання в пам'яті спектрів, градуювальних графіків на всі елементи, результатів вимірювання (включаючи піки абсорбції) і аналітичних методик. Програмний контроль отримання найкращих характеристик. Формування і друк протоколу звіту з будь-якого заданого оператором критерію.

Також прилад укомплектований приставкою для аналізу ртуті в розчинах методом "холодного пару". Атомно-абсорбційний спектрофотометр С-115М1-ПК внесений до Держреєстру засобів вимірювання України.

Більше про діяльність лабораторії, дослідження та послуги – дізнайтеся за посиланням.

Пресслужба Поліського національного університету