У січні цього року  за ініціативи Поліського національного університету відбулося  підписання угоди про створення регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся» між 12 першими учасниками (Житомирська ОДА, Житомирська облрада, Житомирська міськрада, ДКА України, Національний центр управління та випробування космічних засобів, Музей космонавтики ім. С.П. Корольова,  Поліський національний університет, Житомирський військовий інститут ім. С.П. Корольова, Андрушівська народна обсерваторія, ГО “Асоціація Ноосфера”, ТОВ “ЕСРАЙ Україна”, Центр робототехніки та мейкерства “Robot.ON”, ЗОШ №8).

«Нам вдалося об’єднати представників влади, космічної галузі, освітян, науковців, військових, – згадує ректор Поліського національного університету Олег Скидан, –  Сторони зобов’язалися спільно діяти у сферах розвитку сучасних космічних та геоінформаційних систем і технологій для вирішення завдань інформаційної, продовольчої, економічної та екологічної безпеки, управління регіональним розвитком, реалізації історико-культурних та туристичних проєктів, якісної підготовки відповідних фахівців та проведення наукових досліджень у визначених сферах».

Начальник Національного центру управління випробування космічних засобів Володимир Присяжний відзначає, що завдяки зусиллям Поліського національного університету Житомирщина  займає лідерські позиції у розвитку вітчизняної космічної науки.

Одним із основних досягнень називає відкриття   на базі університету сучасного Центру космічних технологій.

«Навчально-науковий центр космічних технологій Поліського національного університету очолює доктор технічних наук Сергій Ковбасюк. Наразі у центрі  закінчується модернізація 2,5-метрової антенної станції і у процесі підготовки до модернізації головний антенний комплекс на базі системи «Фазан». Через карантинні заходи  дещо затримується повний запуск системи», – пояснює завідувач кафедри комп’ютерних технологій і моделювання систем Юрій Бродський.

Наразі Центр космічних технологій Поліського національного університету спільно з Національним центром управління та випробувань космічних засобів продовжує дослідження питань, пов'язаних з національною безпекою держави.

Зокрема, було підготовлено аналітичний огляд “Орбітальні угруповання діючих космічних апаратів космічних систем Російської Федерації станом на 01.04.2020 року”, розроблений за матеріалами відкритих джерел.

«Дані цього огляду дозволяють скласти загальне системне уявлення про стан навколоземної космічної обстановки, кількість каталогізованих космічних об’єктів і їх розподіл за типом (космічні апарати, ракети-носії, космічне сміття); поточний стан космічної діяльності країн світу за чисельністю їх космічних об’єктів і кількістю космічних запусків; чисельний і якісний склад орбітальних угруповань діючих космічних апаратів (КА) космічних систем (КС) Російської Федерації (РФ), оцінити їх загальні функціональні можливості за основними просторовими і часовими характеристиками, визначити космічні об’єкти для спостереження вітчизняними засобами, зокрема радіолокаційними», – пояснює Скидан.

Пресслужба Поліського національного університету