У Поліському національному університеті 2 квітня репрезентували космічну систему оповіщення про пожежі. У зустрічі взяли участь фахівці Державного космічного агентства України, представники влади, ДСНС України в області, лісівники та викладачі вишу.

Систему оперативного оповіщення про теплові аномалії розробили на базі університету.

«Космічний апарат бачить пожежі у формі пікселів. Апарати, що мають канали червоного діапазону,  фіксують теплові аномалії через перетин граничного порогу теплової позначки. Наразі працюють системи, які можуть фіксувати теплові аномалії лише якщо пожежа відбувається на великій площі. Ми зараз працюємо з системами, які виявляють пожежу на меншій площі, що дозволяє попередити її поширення. Завдяки спеціальній програмі отримані дані оперативно надходитимуть громадам, пожежним, лісівникам, правоохоронцям та екологам», – пояснили фахівці.

Проєкт реалізовується в рамках функціонування регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», який діє на Житомирщині з січня 2020 року.

Пресслужба Поліського національного університету

web прийом до аспірантури