«До Дня науки Центр космічних технологій Поліського національного університету отримав подарунок – новий логотип. Саме така  емблема прикрасить шеврони на  формі працівників центру», - повідомив ректор Поліського національного університету Олег Скидан.

Нагадаємо, що минулого року Поліський національний університет виступив із ініціативою про створення регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», діяльність якого покликана забезпечити отримання позитивних соціально-економічних та екологічних ефектів від поєднання технологічних, науково-освітніх та культурних інновацій з прикладним використанням космічних технологій в розвитку регіону.

Ідею підтримали депутати Житомирської обласної ради, а у січні 2020 року відбулося й підписання угоди про створення кластера між 12 першими учасниками.

У Поліському національному університеті  вже встановлено антенну станцію для прийому інформації з космічних апаратів. Начальник Національного центру управління випробування космічних засобів Володимир Присяжний відзначає, що завдяки зусиллям Поліського національного університету Житомирщина  займає лідерські позиції у розвитку вітчизняної космічної науки.  Одним із основних досягнень називає відкриття   на базі університету сучасного Центру космічних технологій.

«Такий центр дозволить впроваджувати космічні технології в Житомирській області. Європейське космічне агентство визначило  Національний центр управління та випробувань космічних засобів   оператором програми ЄС «Copernicus», що дає доступ до усіх європейських космічних систем. Така інформація корисна для аграрного сектора, лісового господарства, екології, геології», –  пояснює   Присяжний.

Таким чином,   інформація, яка надходитиме до Центру космічних технологій Поліського національного університету, дозволить прогнозувати урожайність, спостерігати за процесом вегетації рослин, проводити моніторинг вирубки лісів і масштабів ураження короїдом соснових насаджень, слідкувати за видобутком бурштину чи корисних копалин у кар’єрах.

Навчально-науковий центр космічних технологій Поліського національного університету очолює доктор технічних наук Сергій Ковбасюк. Наразі у центрі  закінчують модернізацію 2,5-метрової антенної станції і в процесі підготовки до модернізації головний антенний комплекс на базі системи «Фазан».

Пресслужба Поліського національного університету