Спікерами заходу виступили доцент кафедри правознавства, кандидат юридичних наук Роман Черниш, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Тетяна Савчук, декан агрономічного факультету Олександр Саюк, гарант освітньо-професійної програми «Захист і карантин рослин» Тетяна Тимощук. В університеті вважають, що проведення подібних заходів сприяє формуванню антикорупційної культури та виховання нетерпимості до корупції.

«Запорукою успішного запобігання проявів корупції є забезпечення належного рівня знань антикорупційного законодавства як науково-педагогічними представниками, так і здобувачами вищої освіти. З одного боку, це сприяє ефективній дії встановлених законодавством превентивних антикорупційних механізмів, а з іншого – підвищує рівень правової обізнаності здобувачів вищої освіти, що зменшує ризик порушення їхніх основних прав і свобод у освітньому процесі та повсякденному житті, а також сприяє формуванню нетерпимого ставлення до проявів корупції», – кажуть організатори заходу. 

Слухачам детально роз’яснили загальні вимоги антикорупційного законодавства та відповідальність за вчинення корупційних правопорушень. Також значну увагу у ході своїх виступів спікери приділили процедурі звернення стосовно випадків проявів корупції у освітньому процесі.

Варто зауважити, що у Поліському університеті постійно удосконалюють антикорупційну діяльність. Наразі діє анонімна електронна поштова скринька довіри для повідомлень про виявлені факти вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень. Також у навчальних корпусах знаходяться скриньки довіри для письмового звернення, які переглядаються кожного тижня. Крім того, здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники можуть звертатися до проректора з питань економічного розвитку та безпеки Юрія Демяненка та уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції, якщо вони мають підстави для такого звернення. 

Захід відбувся за підтримки проректора з питань економічного розвитку та безпеки Демяненка Юрія Володимировича.

Пресслужба Поліського національного університету.

Корисні посилання