У мережі оприлюднили результати міжнародного рейтингу «Ranking Web of Universities», куди увійшло понад 300  навчальних закладів України.

Зокрема, Житомирський національний агроекологічний  з липня піднявся  в цьому рейтингу  на 10 позицій  і нині займає 24 місце серед  вітчизняних закладів вищої освіти, 4614 – серед світових. Також цей показник найкращий серед університетів Житомирської області, адже ЖНАЕУ випереджає в рейтингу    ЖДТУ (34 місце) та ЖДУ ім. І .Франка (66 місце).

Крім цього, серед аграрних закладів у країні,  ЖНАЕУ входить у ТОП-5 і займає ІІ місце, поступившись лише Національному Університету біоресурсів і природокористування України.

Як відомо, результати досліджень Webometrics публікуються двічі на рік – у січні та липні. У процесі складання «Webometrics Ranking of World's Universities» розробниками враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вищого навчального закладу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів. Іншими словами, оцінюється змістовна та інформаційна складові web-сайту університету. Розробники відзначають, що при складанні рейтингу показники відвідуваності та дизайн сайтів не враховуються. Новий web-рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities складений з урахуванням систематизованих даних. Для рейтингу  визначають  місце навчальних закладів відповідно до ступеня представлення своєї діяльності в інтернет-просторі, застосовуючи свою власну методологію оцінки. В основу рейтингу покладено чотири критерії. Кожен критерій має певний ваговий коефіцієнт, відповідно до його значущості.    

Webometrics – один з рейтингів кращих університетів світу. З 2004 року його складає Лабораторія кібернетики Національної дослідницької ради Іспанії і публікує двічі на рік (у червні–липні та січні). Рейтинг розпочинався з аналізу 6 тис. університетів у 2004 році, наразі  до нього входить понад 20 тис. закладів вищої освіти і визначають їхнє місце відповідно до ступеня представлення своєї діяльності в Інтернет-просторі, застосовуючи свою власну методологію оцінки.

 Житомирський національний агроекологічний університет – єдиний в державі аграрний вищий навчальний заклад екологічного спрямування та єдиний  у Житомирській області національний ВНЗ, який є базовим з підготовки фахівців для більшості галузей економіки Полісся  (Житомирської, Рівненської, Волинської областей). У ЖНАЕУ готують майбутніх  фахівців за 27 спеціальностями на 8 факультетах – технологічному, екології і права, інженерії та енергетики, агрономічному, економіки та менеджменту, лісового господарства, обліку та фінансів, ветеринарної медицини.  За останні  два роки в Житомирському національному агроекологічному університеті ліцензували кілька нових спеціальностей – «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза»,  «Комп’ютерні науки», «Міжнародні економічні відносини», «Технологія захисту навколишнього середовища», «Водні біоресурси та аквакультура», «Туризм», «Садівництво та виноградарство», «Науки про землю», «Інформаційні системи та технології», «Галузеве машинобудування». На базі  Житомирського національного агроекологічного університету  нещодавно вперше відбувся форум «Космічні технології для агробізнесу», запустили Регіональний космічний центр «Полісся» і готуються до відкриття інформаційного центру ЄС.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

Корисні посилання